10 największych unijnych absurdów

Od czasu gdy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej minęło już 10 lat.

Co jakiś czas słyszymy o nowych dyrektywach oraz przepisach wydawanych przez Unię dla wszystkich Państw członkowskich.

Niestety bądź stety musimy przestrzegać tych przepisów chodź często są one absurdalne, w innym wypadku na nasz kraj mogą zostać nałożone sankcje.

Zacznijmy od początku absurdalnych przepisów

1. W 1995 UE wprowadziła dyrektywę dotyczące uprawy bananów i ogórków.

A co za tym idzie banan, aby być prawdziwym bananem, musi mieć co najmniej 14 cm długości, a jego zakrzywienie powinno było mieć co najmniej 27 mm

Podobnie jest z ogórkami; te nie wystarczająco proste nie nadają się na sprzedaż.

Dyrektywa to została na szczęście uchylona w 2008 r.

2. W 2011 roku wprowadzono dyrektywę, która zakazywała promowania suszonych śliwek jako produktów wspomagających wypróżnianie.

3. Kolejny absurd brukiew to nie rzepa ale nie zawsze, jeżeli brukiew wchodzi w skład pieroga kornwalijskiego to może być nazywana rzepą

4. W 2001 roku marchew z warzywa stała się owocem, dzięki czemu Ci którzy produkują marchewkowy dżem mogą liczyć na wsparcie unii, która dofinansowuje produkcje dżemów jedyne z owoców.

5. W 2010 roku nasz ślimak przemienił się w rybę… !

I to na żądanie Francji, gdzie jest on jednym z przysmaków tamtejszej kuchni.

A dlaczego?

Dlatego, iż Unia dofinansowuje hodowle ryb a nie ślimaków

6. Woda nie nawadnia organizmu.

Unia zakazała producentom wody umieszczania na etykiecie informacji iż woda pomaga zapobiec odwodnieniu.

7. Dyrektywa z 2011 roku zabrania dzieciom do lat ośmiu dmuchania balonów bez nadzoru rodziców.

8. By wejść na drzewo musimy posiadać specjalne pozwolenie oraz przebyć odpowiednie ćwiczenia.

9. Nasza kochana Unia wyszła z pomocą do wszystkich osób noszących kalosze i w 1989 r. wydała dyrektywę by do każdej pary kaloszy dołączona była wielostronicowa i przetłumaczona na kilka języków instrukcja obsługi.

10. W dyrektywie z 2001 roku dokładnie dowiemy się jak powinna być zbudowana drabina by ograniczyć wypadki osób, które wykorzystują je przy pracy.

Dowiedzieć można się m.in. o tym iż kąt nachylenia drabiny wynosić powinien od 65 do 75 stopni, że z drabiny trzeba schodzić oczywiście tyłem itd.

Jak to czytam zastanawiam się tylko jak bardzo niebezpieczne życie było by bez tych wszystkich przepisów oraz dyrektyw, które wydaje Unia w trosce o dobro jej członków.

Myślę, że bez tego wszystkiego nie przetrwalibyśmy do dziś….
Pozdrawiam,
I.

2 thoughts on “10 największych unijnych absurdów”

  • Tu nie chodzi o to, że są to bezwartościowe przepisy. Jest nas (ludzi) dużo. Jest zabawna kwestia mówiąca o tym, że liczba ludności rośnie, ale całkowita suma inteligencji pozostaje stała. Stąd mamy co krok pełno idiotów 🙂 I właśnie o to tu chodzi. Wiele przepisów służy temu by nie było naturalnej eliminacji niepożądanych genów. To głośno krzyczy "STÓJ! Jesteś idiotą, ale musisz żyć i się rozmnażać!".
    Dlatego są takie kwiatki jak grube tomy instrukcji obsługi czy, jak w Ameryce, debilne ostrzeżenia. Na kawie musi być ostrzeżenie, że kubek zawiera gorący płyn. Na mikrofali ostrzeżenie, że nie służy do suszenia ubrań, dzieci i zwierząt. To jest promowanie bycia idiotą 🙂 "Nie muszę myśleć, bo od tego są inni. Ja muszę tylko wiedzieć gdzie znaleźć instrukcję". Darwin się w grobie przewraca…

    Odnośnie owoców i warzyw, tudzież ryb lądowych (:P). Każdy ciągnie w swoją stronę. Jeśli gospodarce jakiegoś państwa zależy na tym, by jakaś gałąź przemysłu zdobyła pieniądze, które nie są przeznaczone na taką działalność przygotowuje odpowiednie stawy. Jeśli przekona innych do tego pomysłu, a oni stwierdzą, że taki wydatek nie nadszarpnie budżetu lub przyniesie korzyści, zapada pozytywna decyzja.
    No i jeszcze jedna kwestia. Muszą pokazać, że za coś biorą pieniądze 😛

    Ale jak na 21 lat istnienia Unii to tych 10 przykładów to malutko. Pierwsza lepsza gmina w Polsce co roku podejmuje setki debilnych decyzji 🙂 Jak to się ma do takiego molocha jak Unia 🙂 To tylko pokazuje, że wszędzie są idioci i ludzie rządni pieniędzy 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>