Szampon T-Gel Forte od Neutrogeny

Hej!
Dziś opowiem wam o szamponie T-Gel Forte od Neutrogeny. Jest to szampon przeciwłupieżowy do suchej
i swędzącej skóry głowy.
Kosmetyki Neutrogena
Historia amerykańskiej marki Neutrogena sięga 1930 r., kiedy to Emanuel Stolaroff zbudował fabrykę
produkującą kosmetyki pod nazwą Natone, które przeznaczane były do salonów kosmetycznych i stosowane w przemyśle filmowym. Dopiero od 1940 r. produkty te stały się dostępne dla szerokiego grona odbiorców. W 1954 r. Stolaroff zdecydował, że będzie eksportować na amerykański rynek specjalne mydło Neutrogena od belgijskiego chemika. Ten właśnie produkt przyniósł firmie największy rozgłos, dlatego zmieniła ona nazwę na Neutrogena Corporation. Od 1994 r. Neutrogena stała się częścią firmy Johnson & Johnson. Jej szeroki asortyment produktów nawilżających i regenerujących wyróżnia się 99% zawartością gliceryny.
Neutrogena T-Gel Forte
Na produkt ten natrafiłam poszukując szamponu do swędzącej skóry głowy dla mojego chłopaka. Zwykłe
szampony przeciwłupieżowe działały słabo lub tylko pogarszały sytuację. Kolejnym ich minusem było to, że często za bardzo wysuszały włosy. Z leczniczymi też bywało różnie, przykładowo Nizoral dawał pozytywne efekty tylko
przez klika dni. W końcu znalazłam Neutrogena T-Gel, zobaczyłam że ma dobre opinie i zamówiłam go przez internet, ponieważ raczej ciężko go dostać w sklepach stacjonarnych.
Szampon jest w dość małej przezroczystej buteleczce ( 125 ml ). Ma konsystencję żelu, bursztynowy kolor i
wygodnie się go dozuje. Po nałożeniu dobrze pozostawić go na głowie przez około 5 minut dla lepszego efektu leczniczego. Jest wydajny ( przy codziennym stosowaniu przez 2 miesiące pozostało jeszcze troszkę mniej niż połowa
buteleczki) i dość dobrze się pieni. Jest delikatnie chłodzący ale nie za bardzo. Już po pierwszym zastosowaniu czuć zdecydowaną ulgę w swędzeniu. Po kilku stosowaniach swędzenie całkowicie ustępuje. Dobrze od czasu do czasu
zrobić przerwę w jego stosowaniu i przez kilka dni używać jakiegoś innego łagodnego szamponu.
Neutrogena T-Gel Forte jest łagodna zarówno dla skóry głowy jak i dla włosów. Sama czasem używam go i
widzę, że włosy nie są po nim przesuszone. Zapach szamponu jest delikatny, trochę jakby ziołowo kwiatowy ale całkiem przyjemny i nie drażniący. Jak na produkt leczniczy to jest zdecydowanie ładny. Jak najbardziej polecam T-Gel osobom z łojotokowym zapaleniem skóry głowy, łupieżem oraz na swędzącą skórę głowy.
Substancje czynne:
·
NEUTAR® czyli oczyszczona smoła pogazowa. Może niezbyt zachęcająco brzmi 😛 ale jej korzystne działanie przeciwłojotokowe znane jest od dawna. Działa regulująco na skórę głowy, spowalnia nadprodukcję komórek naskórka i ma delikatne działanie przeciwzapalne.
·
Kwas salicylowy. Pomaga w usunięciu nadmiaru zrogowaciałego naskórka, oczyszcza skórę oraz ma działanie bakteriostatyczne i fungistatyczne.
·
ZnP ( Zinc pyrithione ) jest znany ze swojego działania przeciw łojotokowego i podobnie jak kwas salicylowy bakteriostatycznego oraz fungistatycznego. Łagodzi stan zapalny i hamuje rozwój drożdżaków odpowiedzialnych za podrażnianie komórek skóry głowy.
Z serii T-Gel znajdziemy
też inne szampony o różnych stężeniach wyżej wymienionych substancji aktywnych a także odżywkę do włosów.  Ten, który mam dostępny jest tylko w buteleczce 125 ml ale inne dostępne są też w większych. Szampon ten występuje też pod nazwą T/Gel® Therapeutic Shampoo – Stubborn Itch. Myślę że zależy to od tego dla jakiego kraju został wyprodukowany.
Cena:  31 zł

6 thoughts on “Szampon T-Gel Forte od Neutrogeny”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>