Co chętnie kupujemy online?

Przypomnij sobie kiedy ostatni raz kupiłeś coś online? Wczoraj? W ubiegłym tygodniu? A może miesiąc temu?

No właśnie, na pewno w przeciągu miesiąca zdarzy Wam się kupić coś w Internecie. A przypomnijmy sobie jak jeszcze nie dawno kupowaliśmy tam tylko części do aut czy sprzęt AGD/RTV. Dziś online kupujemy prawie wszystko. Dlaczego? Dla wygody? A może mody?Dlaczego zaczęliśmy robić ogólne zakupy online?
1. Nie chcemy tracić czasu na chodzenie po sklepach.

2. Nie chcemy przeoczyć dobrych promocji.

3. Lubimy mieć wszystko na już. Zdarza się, że w niektórych sklepach zamówiona przesyłka dostarczana jest nawet tego samego dnia.

A co kupujemy? Kiedyś kupowaliśmy przede wszystkim sprzęt do domu, jednak coraz częściej naszym internetowym łupem stają się inne produkty. Dobrze wiedzą o tym sklepy spożywcze, które umożliwiają klientowi nie tylko zakupy online ale także dostawę produktów do domu. Przykładem takich sklepów są TESCO czy ALMA.

Kolejne rzeczy jakie kupujemy to ciuchy z sieciówek. Nie musimy przejmować się także tym czy ubrania będą pasowały, gdyż w razie czego zawsze mamy przecież bezpieczny czas na odesłanie produktu – ustawowe 10 dni. Na stronach internetowych sieciówek znajdziemy także wiele promocji, których nie ma w stacjonarnych sklepach.

Kupujemy także bilety do kina, teatru, na festiwale, mecze czy koncerty. Bilety w sieci potrafią kosztować nawet o połowę mniej, zwłaszcza jeśli rezerwujemy je kilka tygodni wcześniej.

Kupujemy także wiele drobiazgów takich jak elementy wyposażenia domu czy drobne upominki, biżuterię oraz kosmetyki.

W sklepach internetowych szukamy wszystkiego co normalnie kupilibyśmy w centrum handlowym. Nie przepłacamy, nie tracimy czasu na wielogodzinne chodzenie po sklepach.

2 thoughts on “Co chętnie kupujemy online?”

  • Do listy sklepów dodam jeszcze Leclerc. Na stronie można zrobić zakupy i dowożą do domu 🙂 W internecie kupujemy głównie ze względu na okazje. 4 lata temu kupiłem powystawowy monitor za 500 zł, gdzie taki sam w sklepie nowy kosztował ponad 800 zł 🙂 Jedyną jego wadą był… zepsuty pilot 😀 Ale napisałem do sprzedawcy, odesłałem pilota i po kilku dniach miałem nowy w pełni sprawny. A 300 zł zaoszczędzone do kieszeni 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>