Pamiątki z Italii – co warto przywieźć?

Piękna słoneczna Italia to jedno z większych marzeń podróżniczych Polaków. Gorące słońce, wyśmienita kuchnia, zabytki oraz dostęp do ciepłego morza kuszą do odwiedzin.
Wiadomo z każdych wyjazdów wypada przywieźć jakieś pamiątki i tu właśnie zaczyna się problem co z jakiego kraju warto przywieźć.
No właśnie a co warto przywieźć z Włoch?
Na pewno doskonałe wina z których to Włochy słyną. Warto wziąć także pod uwagę zakup serów oraz makaronów. Po wakacjach przygotowane z nich dania przypomną nam przemiłe chwile w tym pięknym kraju.
Z alkoholi, które jeszcze będą typowo włoskie polecam likier cytrynowy Limoncchino.
Wszystko zależy od tego jaki region dane nam było odwiedzić, wiadomo wszędzie znajdziemy miniaturki budowli i tym podobne gadżety, którymi będziemy mogli ozdobić nasze domy. Z każdego z regionów Italii można przywieźć coś dla niego charakterystycznego tak jak np. z Wenecji warto przywieźć słynne weneckie maski, które zakłada się podczas karnawału czy wyroby z kolorowego szkła.Dla osób z grubym portfelem Włochy mają ogromną ofertę w wielkich domach mody. Prada Gucci czy Armani, to marki doskonale znane na całym świecie i pochodzące z Włoch. Jednak koszt takich pamiątek może być spory i musimy o tym pamiętać.

3 thoughts on “Pamiątki z Italii – co warto przywieźć?”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>