Przedłużamy życie baterii naszych urządzeń elektronicznych

No cóż, nie od dziś wiemy, iż urządzenia elektroniczne rozładowują się w najmniej pożądanym przez nas momencie. Co możemy zrobić by bateria naszego sprzętu żyła dłużej?

1. Nie pozostawiajmy urządzeń na słońcu by chronić je przed przegrzaniem.

2. Nie pozwólmy by nasz sprzęt całkowicie się rozładowywał, zawsze warto mieć ze sobą choćby przenośną ładowarkę. Ciekawostką jest, że bateriom litowo-jonowym częste ładowanie nie tylko nie szkodzi, ale wręcz służy.

3. Podświetlanie ekranu ustaw na możliwie najniższy poziom lub dostosowanie się do otoczenia gdyż zużywa ono najwięcej prądu.

4. Pamiętaj by zawsze wyłączać wyświetlacz gdy nie korzystasz już z urządzenia, bądź włącz automatyczne wyłączanie go.

5. Gdy nie korzystasz z Wi-Fi, Bluetooth bądź GPS wyłącz je gdyż tak samo zużywają energię.

6. Gdy jedziesz metrem lub w miejscach gdzie nie ma zasięgu wyłącz wyszukiwanie sieci sygnału komórkowego, ponieważ zużywa to bardzo dużo baterii telefonu.

7. Wyłącz aplikacje z których nie korzystasz w danym momencie.

8. Można zainstalować także aplikację zarządzającą żywotnością baterii, gdzie ustawić można wyłączanie połączeń bezprzewodowych gdy bateria dojdzie do pewnego poziomu.

Pamiętajmy o tym, a nasze urządzenia będą dłużej pracowały i dłuższy czas nam posłużą, a to chyba najważniejsze.Pozdrawiam,
I.

5 thoughts on “Przedłużamy życie baterii naszych urządzeń elektronicznych”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>