Prawdziwy przyjaciel po prostu JEST…

Czy mamy prawdziwych przyjaciół?

Może i się nam tak wydaje, bo niby wokół siebie mamy spore grono ludzi z którymi możemy się spotkać ale
czy są to nasi prawdziwi przyjaciele? Przekonać się o tym możemy dopiero w chwili gdy potrzebujemy pomocy, nagle z tej gromadki znikają prawie wszyscy. Sama z własnego doświadczenia wiem jak to działa, gdy ma się niby tylu znajomych, na których można liczyć a jak przychodzi co do czego to nagle zostaje się samemu. Wiadomo każdy z nas ma swoje życie i problemy ale dla chcącego nic trudnego.  Nawe 5 minut z przyjacielem może nam pomóc.Tak właśnie i ja uświadomiłam sobie, że w moim życiu jest kilka osób, na które mogę liczyć. Niezależnie od tego, która jest godzina mogę zadzwonić czy spotkać się i pogadać. Tak, w chwilach zwątpienia nawet kilka minut spędzone z przyjacielem może pomóc. Ci ludzie mogą liczyć na mnie tak samo jak ja na nich. Zawsze znajdzie się chwila bym mogła ją im poświęcić jeżeli naprawdę tego potrzebują, nawet w zabieganym dniu.

Kogo możemy nazwać prawdziwym przyjacielem?
Jest to osoba, która bezinteresownie  pomaga drugiej osobie, wspiera  i nie ocenia.
„Najlepszym przyjacielem jest ten, który nie pytając o powód, potrafi sprawić, że znów wraca radość”
 
„Prawdziwa przyjaźń nie polega na tym by być nierozłącznym, ale na tym, że nawet kiedy jest się oddzielnie, nie zmienia się nic”
 
Antoine de Saint-Exupéry 

Pamiętajmy, że przyjaciół nie musimy mieć w zasięgu ręki by mogli nam pomóc, kilometry nie mają znaczenia, wystarczy nawet chwila rozmowy czy sms by druga osoba mogła poczuć, że nie jest sama,  że ma wsparcie.

Ja bardzo dziękuję osobą,które są właśnie tak ważne w moim życiu <3
Prawdziwy przyjaciel po prostu jest!
 
 
POZDRAWIAM,

 

I


10 thoughts on “Prawdziwy przyjaciel po prostu JEST…”

 • Ja niestety nie mogę powiedzieć, że mam prawdziwych przyjaciół. Na jednej osobie, którą nazywałam przyjaciółką, zawiodłam się już tyle razy, że po prostu odpuściłam. Teraz jestem ostrożna i nie zawieram przyjaźni, a jedynie jakieś koleżeńskie-płytkie relacje. Mam już dość ciągłego "parzenia" się na nieuczciwych względem mnie ludziach i dawania z siebie wszystkiego nie otrzymując nic w zamian (i oczywiście nie mówię tu o dobrach materialnych). Dlatego zazdroszczę, że Ty takich przyjaciół masz 🙂 Pozdrawiam

 • Mam przyjaciółkę. Zawiodłam się na niej kilka razy ale to nie ma znaczenia bo tylko ona z moich "przyjaciółek" zawsze staje po mojej stronie. No cóż… Przyjaciół rzeczywiście poznaje się w biedzie. Im człowiek jest starszy tym gorzej zawiera mu się bardziej trwałe przyjaźnie.
  Trzeba się cieszyć z tego co mamy :). Poza tym rodzina to najlepsi przyjaciele u mnie więc nie narzekam <3.
  Pozdrawiam i zapraszam do wspólnej obserwacji :*

 • Ciekawy post. A ja w ciągu życia zyskałam 3-4 przyjaciółki. Wiadomo, że nie zawsze i nie we wszystkim możemy się wesprzeć tak w 100%, bo nikt nie rozwiąże za nas naszych problemów, ale możemy zawsze liczyć na wspierającą rozmowę. 🙂

 • Ja mam tylko jednego, prawdziwego przyjaciela, którym jest mój chłopak. Myślałam, że mam wspaniałe przyjaciółki, a przyszły chwile, kiedy z łatwością odwróciły się ode mnie. Niestety, czasem trudno znaleźć kogoś, komu można w 100% zaufać i być pewnym jego przyjaźni nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie 🙂

 • Ja już w przyjaźń nie wierzę. Dla mnie to za duże słowo. Ludzie uciekają w najgorszych dla nas momentach, albo kontakt się urywa w pewnym momencie i tak to jest ze znajomymi 😉
  Pytałas o wspólną obserwację- ja już, czekam na rewanż 😉

 • Jestem szczęściarą, bo mam kilka przyjaciółek, na które naprawdę mogę liczyć. Znamy się już naprawdę długo i jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłam. I masz rację, kilometry nie mają znaczenia. Dwie z nich wyjechały na studia do innych miast, a mimo to dalej się przyjaźnimy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>