Wsiąść do pociągu – Europa

Niech nie zmyli Was tytuł kochani nie będzie to post o jakiejś naszej podróży po Europie.

 Ale nie martwcie się w pewnym stopniu będzie tylko trochę inaczej niż za pewne to sobie wyobrażacie. Jak już czytaliście od pewnego czasu powróciliśmy do gier planszowych, przy których świetnie można się bawić. Dziś chcemy Wam przedstawić naszą najnowszą grę a mianowicie właśnie „ Wsiąśćdo pociągu – Europa”. Jest to polski odpowiednik znanego na świecie Ticket to Ride. Gra pochodzi z kolekcji gier o wielkiej kolejowej przygodzie. No bo komu nie marzy się przemierzyć Europy wzdłuż i wszerz, wsiąść na pokład promu na Morzu Czarnym czy przejechać się tajemniczymi tunelami Szwajcarii. A więc pakujemy walizki , bierzemy bilet i wsiadamy do pociągu!

Kupując grę otrzymujemy:
– planszę – mapę Europy z 1900 roku
– 240 figurek wagonów w 5 kolorach
– 15 figurek dworców w 5 kolorach
– 110 kart pociągów
– 46 kart biletów
– instrukcja
– numer dostępu Days of Wonder
Początkowo gra może wydawać się dość skomplikowana, w szczególności jeżeli chodzi o tunele czy promy ale po przewertowaniu instrukcji nauczymy się w nią grać w 5 minut! Możemy grać w nią zarówno w 2 jak i nawet 5 osób. Gra spodoba się każdemu niezależnie od wieku. W 2 osoby gra się w nią na pewno dłużej ale jest łatwiej, gdy graliśmy w nią w 4 osoby nie było już tak łatwo – trzeba się bowiem spieszyć by inny gracz nie zajął Twojej trasy.
Co trzeba robić w grze?
Mamy za zadanie zbudowanie połączeń kolejowych między miastami umieszczonymi na planszy. Każdy graczy otrzymuje 45 wagoników w swoim kolorze, trzy budynki dworca kolejowego, 4 losowo wybrane karty wagoników oraz jedną kartę długiej trasy i trzy krótkich. Musimy wybrać co najmniej dwa bilety, tych które nie wybierzemy odkładamy na bok. Na każdym z biletów napisane są dwa miasta między, którymi należy ułożyć trasę z naszych wagoników. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów.
Każdy z graczy w jednej kolejce może zrobić jeden z czterech ruchów:
1- dobiera dwie karty wagoników, bądź jedną lokomotywę, która zastępuję dowolny kolor
2 – układa wagoniki był łączyć miasta
3 – dobiera trzy bilety, krótkich tras i zostawia przynajmniej jeden bilet
4 – stawia dworzec
Długość tras między miastami odpowiada określonej ilości punktów. Co najśmieszniejsze, to że mamy ułożone trasy z naszych biletów wcale nie oznacza, że musimy wygrać! Na końcu doliczamy wszystkie punkty za trasy do tych już zdobytych. Jedna z osób, która ma najdłuższą trasę dostaje bilet Express Europa a wraz z nim dodatkowe punkty. Dopiero po zliczeniu tych punktów wyłania się nam zwycięzca!

 

Życzymy miłej zabawy podczas podróży po Europie! 

8 thoughts on “Wsiąść do pociągu – Europa”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>