Palcami, gąbeczką czy pędzlem?

Dziś chciałabym przedstawić Wam metody nakładania podkładu oraz pędzle i gąbeczki do podkładu marki BrushArt. Nakładanie podkładu palcami jest często nie dokładne, pędzel daje ładny efekt ale trudno się nim nakłada, trzeba trochę wprawy a gąbeczka podobno marnuje nam sporą ilość podkładu. I co tu zrobić, każda metoda jest zła.

Nakładanie podkładu palcami
Która z nas nie nakładała tak podkładu, chyba nie ma takiej 😛 pamiętamy też, że w taki sposób czasem zostawały nam smugi, w jednym miejscu więcej fluidu, w drugim mniej itp. Co prawda podkład pod wpływem temperatury naszego ciała lepiej się nakłada i stapia ze skórą ale na dłoniach znajduje się mnóstwo mikroorganizmów, które przez to przenosimy na twarz. Przyznam, zdarza mi się nakładać fluid w taki sposób ale tylko i wyłącznie fluid, kosmetyki w sztyfcie i kompaktowe zostawiam gąbeczce oraz pędzlowi.

Przejdziemy teraz do nakładania podkładu za pomogą gąbeczki oraz pędzla. W tym momencie przedstawię Wam Markę BrushArt oraz jej dwa produkty.

O marce
Te profesjonalne francuskie pędzle zostały zaprojektowane tak, by makijaż twarzy, oczu i ust był doskonały i precyzyjny. Kolekcja BrushArt Eye obejmuje pędzle do makijażu oczu i brwi, kolekcja BrushArt Face przeznaczona jest do aplikacji różów, pudrów i podkładów, a kolekcja BrushArt Lip została stworzona z myślą o aplikacji szminek i błyszczyków.

Nakładanie podkładu gąbeczką
Gąbki są bardziej higienicznym sposobem nakładania podkładu, ale tylko pod warunkiem, iż po każdym użyciu będziemy ją czyścić albo użyjemy jej jednorazowo. Ta druga opcja jest dość mało korzystna ze względów finansowych. Nakładanie kosmetyku jest bardziej precyzyjne, łatwiej jest go dozować, ale za to jest dość marnotrawne ponieważ wchłania dużo kosmetyku. Gąbeczkę używać możemy zarówno mokrą jak i suchą, w pierwszym przypadku efekt będzie znacznie delikatniejszy. Firma BrushArt wyszła do nas z pomocą, by gąbeczka nie wsysała dużo kosmetyku, wymyślili innowacyjną gąbeczkę w kształcie jajka, która ułatwia aplikację podkładu i pochłania go w minimalnym stopniu. Dzięki takiej gąbeczce na naszej twarzy nie pozostaną smugi i nierówności. Struktura gąbki imituje skórę.

Jak ją używać?
By nałożyć podkład wystarczy gąbeczkę taką namoczyć, zwiększy ona swą objętość. Wąską końcówką nakłada się korektor a szeroką podkład i róż.

Gąbeczkę BrushArt możemy zakupić w jednym z 12 kolorów.

Produkt ten niezmiernie ułatwia nakładanie podkładu i co najważniejsze nie pożera go za dużo. Dodatkowym plusem tej gąbeczki jest to, iż przedłuża trwałość nałożonego makijażu.

Nakładanie podkładu za pomocą pędzla
Ja osobiście nie stosuję pędzla do nakładania fluidu, ponieważ jest to dla mnie za pracochłonne, trzeba mieć w tym wprawę. Podczas robienia makijażu pędzel wykorzystuję tylko do nakładania różu. Ale oczywiście odpowiedni pędzel możemy użyć także do nakładania podkładu. Pędzle mają tendencje do nakładania zbyt dużej ilości, ale dobrze go rozprowadzają i nie wchłaniają kosmetyku. Nakładanie podkładu pędzlem powinno zacząć się od nosa i policzków, potem kierować się w kierunku zewnętrznym twarzy. Do tego celu powinno się używać płaskiego pędzla z półokrągłym zakończeniem. W ofercie marki BrushArt pędzel taki kosztuje około 13 złotych i jest idealny do makijażu, dobrze rozprowadza fluid, podczas czyszczenia włosie nie wypada a zanieczyszczenia łatwo można wypłukać. Ja posiadam pędzel do różu tej marki i jestem z niego w 100% zadowolona. Kupiłam go za niewielkie pieniądze i był naprawdę miłym zaskoczeniem gdyż rozprowadza bardzo dobrze, jest miły w dotyku, oraz dobrze wykonany.

Na pewno znajdą się zwolenniczki każdej z tych trzech metod, bo są one chyba tak samo popularne. Ja najczęściej stosuję pierwszą metodę ale czaję się na gąbeczkę BrushArt a cena bardzo mnie do tego zachęca bo jest to około 16 złotych.

6 thoughts on “Palcami, gąbeczką czy pędzlem?”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>