Ciekawe zastosowania Aspiryny

Aspiryna – jeden z leków, który każdy zna i prawie każdy posiada. Dlaczego warto ją mieć zawsze w domu?Wiadomo uśmierza ból, pomaga przy przeziębieniu , ale czy znacie jej jakieś jeszcze inne zastosowania, które mogą nam się przydać? Nie? Z chęcią Wam je przestawię.
1. Przedłużamy życie kwiatów- każda z Pań gdy je dostanie chciałaby by stały świeże w wazonie jak najdłużej i cieszyło oko. Jak przedłużyć ich świeżość? Do wazonu z wodą dodajemy tabletkę aspiryny.
2. Obierałaś buraki i na Twych rękach zostały nie estetyczne przebarwienia? Wymieszaj tabletkę aspiryny i sok z cytryny, wetrzyj w ręce i spłucz.
3. Gdy chcesz rozjaśnić swoją cerę lub zlikwidować przebarwienia maseczka z aspiryny to dobre rozwiązanie.
4. Pryszcze – gdy nagle wyskoczy nam jakiś nie mile widziany pryszcz aspiryna świetnie się spisze. Likwiduje ona bakterie, które powodują zmiany skórne, zmniejsza zaczerwienienie oraz przyspiesza gojenie. Rozgniatamy
aspirynę, mieszamy z wodą by powstała nam konsystencja pasty i nakładamy na zmiany skórne.
5.Za długo chodziłaś w niewygodnych butach i na stopie pojawił się odcisk? Mamy na to radę , odrobina wody, sok z cytryny oraz trzy tabletki aspiryny mieszamy razem, nakładamy na odcisk, zawijamy w folię, czekamy 15 minut i ścieramy odcisk tarką do stóp.
6. Po ukąszeniu owada gdy miejsce to swędzi bądź boli, pocieraj miejsce tabletką, spowoduje to zmniejszenie bólu i obrzęku.
7. Twoja biała bluzka w okolicach pach ma żółte przebarwienia? Jeżeli namoczysz bluzkę w roztworze z 2 tabletek aspiryny oraz 2 szklanek wody i pozostawisz ją na około 3 godziny, z Twojej bluzki znikną brzydkie plamy.
8.Gdy doskwiera nam łupież aspiryna również przychodzi z pomocą. Rozkruszamy 2 tabletki i dodajemy do szamponu. Za każdym razem gdy myjemy głowę szampon pozostawiamy na 2 minuty na włosach i po łupieżu!
9. Przetłuszczanie włosów – aspiryna i tu może pomóc. Mieszankę z tabletki aspiryny, szklanki wody oraz  szklanki octu nakładamy na włosy i trzymamy 15 minut. Zabieg taki powtarzamy około raz w tygodniu.
10. I tu Was chyba najbardziej zaskoczę, choć nie testowałam jeszcze tego patentu ale podobno 2 tabletki aspiryny są w stanie odpalić samochód, gdy rozładuje Ci się akumulator wystarczy dodać do niego dwie tabletki aspiryny, które po połączeniu z kwasem siarkowym na chwilę ożywią auto.
Więcej ciekawych informacji o aspirynie możecie dowiedzieć się TUTAJ

5 thoughts on “Ciekawe zastosowania Aspiryny”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>