Dobieramy biustonosz

Dobrze dobrany biustonosz może zdziałać cuda. Nada on piersiom idealny kształt a Ty będziesz czuła się komfortowo.
Wiele kobiet nosi niewłaściwie dobrany biustonosz. Dzieje się to głównie dlatego, iż nasze piersi zmieniają kształt oraz wielkość m.in. przez ciąże. Często kobiety nie wiedzą jak powinien układać się idealny biustonosz, a w sklepach często trudno znaleźć odpowiedni rozmiar. Niewłaściwie dobrany rozmiar jest przyczyną niewygody. Najczęstszym z błędów popełnianych przy wyborze stanika jest dobranie zbyt szerokiego obwodu pod biustem oraz za małej miseczki. W taki sposób nasze piersi są obwisłe, obciążamy przez to dodatkowo kręgosłup.
Więc jak dobrać ten idealny?
Kupując stanik musimy zwrócić uwagę na dwa parametry: obwód pod biustem oraz rozmiar miseczki, oznaczony literą. By ustalić rozmiar pod biustem powinnyśmy zmierzyć się bezpośrednio pod piersiami. Jak to zrobić?
Wypuszczamy powietrze z płuc, miarkę zaciskamy dość mocno, tak by nie powodowała bólu. Odczytujemy wynik, zaokrąglamy go w dół „do pełnej piątki” tzn., jeśli zmierzyłaś 82 cm to zakładamy, że wyszło 80. Czasem zdarzyć może się, że wynik można jeszcze obniżyć np. do 75. Dzieje się tak dlatego, iż miarka jest sztywna a stanik jednak troszkę się rozciąga. Dobrze dobrany stanik powinien mocno trzymać się w obwodzie, nie może być za luźny ani nie może sprawiać problemów z oddychaniem. Dobrany wg powyższej reguły powinien sprawować się właściwie. Za
nami połowa sukcesu. Czas przejść do tego jak dobrze dobrać rozmiar miseczki. A więc zaczynamy, mierzymy obwód w biuście, wykonujemy go luźno na wysokości brodawek, nie ściskamy piersi. Odczytanego wyniku nie zaniżamy ani nie zawyżamy. Jeśli Twój biust nie należy do wyjątkowo jędrnych i sterczących, wykonaj dodatkowy pomiar w staniku – pod warunkiem, że nie spłaszcza on piersi. Następnie w tabeli rozmiarów znajdujemy nasze dane, które
mierzyłyśmy. Jeżeli twój rozmiar miseczki waha się między np. A lub B, najlepiej wypróbować oba te rozmiary i zdecydować, który z nich układa się lepiej.
Jak prawidłowo zakładać biustonosz?

1.
Pochylamy się, nakładamy miseczkę i zapinamy na najluźniejszą haftkę. Dlaczego? Dlatego bo pozostałe stanowią zapas na czas, gdy biustonosz się rozciągnie.
2. Upewnij się, że fiszbiny znajdują się dokładnie pod piersiami, nie nachodzą na nie w żadnym miejscu. Cała pierś powinna zmieścić się w miseczce, jeśli tak się nie dzieje, miseczka jest zbyt mała.
3. Po zapięciu stanika ułóż piersi w miseczkach, wygarniając je ruchami masującymi spod pach.
4. Nakładamy ramiączka, najpierw jedno, potem drugie i regulujemy ich długość. Powinny one lekko unosić piersi.
Ocena, czy stanik leży właściwe
 
1. Tył z zapięciem na haftki leży poziomo, wzdłuż linii pod łopatkami.
2. Miseczka obejmuje całą pierś – nie wrzyna się w biust i go nie spłaszcza. Nie może być jednak za luźna i się marszczyć.
3. Spod pachy nie wystają fałdki skóry.
4.Część między piersiami leży płasko na klatce piersiowej.
5. Piersi mieszczą się w całości w miseczkach
6. Fiszbiny przylegają do ciała i układają się zgodnie z zarysem piersi.
7. Ramiączka są wyprostowane i lekko napięte, ale nie wpijają się w ciało.
8. Po zdjęciu biustonosz nie zostawia śladów.
PAMIĘTAJ!
Gdy zdecydujemy się zmienić rozmiar obwodu, zawsze musimy od nowa dopasować rozmiar miseczki – te wielkości są ze sobą powiązane. Biorąc większy obwód, zmniejsz miseczkę i na odwrót, biorąc mniejszy obwód powiększ miseczkę.

 

3 thoughts on “Dobieramy biustonosz”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>