Figura gruszki

Każda kobieta chce wyglądać i czuć się piękna. Nie ma jednej uniwersalnej wskazówki jak to zrobić, lecz można choć trochę temu zaradzić.Co nam potrzeba? Chwila czasu, lustro oraz centymetr. Staniemy przed lustrem popatrzymy na nasze atuty, które powinnyśmy wyeksponować i mankamenty, które chciałybyśmy zatuszować. A po co nam centymetr? Do tego by poznać jakim typem sylwetki jesteśmy. Jest to najważniejszy krok by wyglądać pięknie. Przez kilka kolejnych postów, pomogę Wam określić rodzaj Waszej sylwetki.

Wyróżniamy cztery rodzaje sylwetek:
– gruszka
– jabłko
– klepsydra
– modelkowa (chłopięca)

By określić, jakim typem jesteśmy musimy się zmierzyć. Mierzymy obwód ramion, talii i bioder.
Dziś powiem Wam o sylwetce pierwszej, czyli „gruszce”.

Cechy sylwetki:
– szeroki, zaokrąglone biodra
– dość duża pupa
– długa, lekko wcięta talia
– małe piersi
– wąskie, lekko opadające ramiona
– długie ręce
– szczupłe łydki
– wrażenie, że dolna partia ciała jest dość masywna
– biodra szersze od ramion
– różnica w rozmiarze ubrań między górą a dołem

Jak dobrać odpowiedni strój dla gruszki? Wysmuklamy biodra, przyciągamy uwagę do górnej części sylwetki, powiększamy lekko optycznie ramiona, wyrównujemy proporcję między górą a dołem. Najlepiej przy doborze ubrań zapamiętać by dobierać dół w ciemnym kolorze a górę jasną, wzorzystą by przyciągnęła uwagę. Idealne dla tej sylwetki będą poziome oraz łódkowate dekolty, zakończenia bluzek po skosie. Najlepiej by były one również dopasowane do ciała. By wyrównać oraz podwyższyć linię ramion nakładaj krótki dopasowany żakiet. Pamiętaj by kończył się on nad linią kości biodrowych!
Spodnie jak już mówiłam wybieraj w ciemnych kolorach, najlepiej by były szyte z elastycznych materiałów lub z domieszką stretch’u. Na gruszce najlepiej będą wyglądały spodnie o prostej nogawce.
Koszula u gruszki sprawdzi się idealnie, zbuduje ona ramę sylwetki, uniesie ramiona oraz wyrówna proporcje z biodrami. Kolor nie ma znaczenia, ważne by była uszyta z dość sztywnego materiału by trzymała formę. Pamiętaj by była dopasowana w talii i kończyła się na linii kości biodrowych. Możesz pozwolić sobie na szaleństwo takie jak bufiaste ramiona, żaboty, kieszenie, pagony czy przyciągające uwagę aplikacje. Unikaj modeli typu” krótkie z przodu, długie z tyłu”.

 

Sukienki o koszulowej górze to Twoje faworytki! Szmizjerka ta będzie pasowała zarówno do pracy jak i na wypad za miasto. Gruszka będzie wyglądała też dobrze w sukienkach o rozkloszowanym dole oraz w rozkloszowanych spódnicach o linii A. Spódnice takie podkreślają wcięcie w talii oraz maskują biodra.
Krótkie kurtki z kołnierzem oraz taliowanie płaszcze to Twoi sprzymierzeńcy. Najlepiej by kurtki wybierać również w jasnym kolorze, jednak, jeśli wolisz ciemne kolory pamiętaj o kolorowych dodatkach.  W płaszczach zwracaj uwagę by były to dopasowane fasony.
Idealne buty to te z nieco grubszym obcasem, ze szpiczastym noskiem. Jeżeli buty będą w kolorze spodni czy skóry dodasz nogom kilka centymetrów. Kozaki z wysoką cholewką to również Twoi sprzymierzeńcy.
I na koniec jeszcze ważna rzecz, gruszka nosi torebki trzymane pod rękę, broń Boże wiszące, gdyż przez to sylwetka zaczyna się garbić a ramiona zaczynają się zwężać. Idealny model torebek dla gruszki to ten o kuferkowym kształcie.

9 thoughts on “Figura gruszki”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>