Obuwie ślubne

 

Ślub to wyjątkowy moment w naszym życiu. Chciałybyśmy wyglądać wtedy jak najpiękniej się tylko da.
Buty ślubne to zaraz po sukni jedne z najważniejszych elementów, mimo że nie są tak eksponowane. Jeżeli lubisz mieć dopięte wszystko na ostatni guzik o tym elemencie nie możesz zapomnieć bądź odkładać go na ostatnią chwilę.
Wybierając obuwie ślubne warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych rzeczy. Przede wszystkim powinnyśmy postawić na wygodę. Pamiętajmy, że nie będziemy w nich godzinę a ponad dziesięć. Na weselu nie będziesz siedziała, będziesz non stop tańczyła, więc warto zastanowić się czy wytrzymasz ten czas w 10 czy 12 centymetrowych szpilkach. Zazwyczaj kobiety najlepiej czują się w szpilkach ośmiocentymetrowych, są one optymalną wysokością i da się w nich wytrzymać. Kolejną ważną rzeczą jest rozmiar. Pamiętajmy by nie wybierać za dużych butów, bo narazimy się na otarcia, poza tym każdy but i tak lekko się rozchodzi. Ważną rzeczą jest też to byśmy nie kupowały butów przed samym ślubem, po pierwsze przydadzą się na przymiarkach sukni, po drugie warto by były trochę rozchodzone.
Podczas kupna butów warto również zwrócić uwagę na kształt noska. Powinnyśmy dobierać go odpowiednio do kształtu stopy. Na przykład jeżeli mamy szeroko rozstawione palce a drugi i trzeci z nich są podobnej długości jak palec duży, panna młoda powinna wybrać te z okrągłymi noskami. Jeśli twoje stopy są podatne na otarcia i odparzenia, szczególną uwagę powinnaś zwrócić na materiały wykończeniowe oraz wkładkę pod wyściółką. Kobiety o wrażliwych stopach powinny wziąć pod uwagę szpilki lub czółenka wykonane z naturalnej skóry.
Jeżeli po ślubie chcesz jeszcze nie raz założyć ślubne buty zwróć uwagę na ich kolor. Dziś nikt nie będzie patrzył na ciebie dziwnie, jeżeli Twoje ślubne buty nie będą śnieżnobiałe. Producenci wychodzą nam naprzeciw i w ich ofertach można znaleźć wiele kolorów. Najpopularniejsze z nich to: beżowe, pudrowe, srebrne, miętowe czy limonkowe. Wszystkie z nich to raczej delikatne pastelowe kolory, które pięknie będą komponowały się z weselną suknią, a na co dzień połączysz je z wieloma stylizacjami. Taki wybór jest bardziej praktyczny, ale jeżeli jesteś tradycjonalistką, kup białe, będą one pamiątką z tamtego dnia.

 

7 thoughts on “Obuwie ślubne”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>