Z lotu ptaka

Kto z nas nie marzył o tym by poszybować. Od dawna jednym z mych marzeń było wzbicie maszyny latającej w powietrze.
W końcu w pewnym stopniu każdy z nas może to zrobić. Komu nie sprawiłoby radości sterowanie własnym latającym pojazdem. Możemy dzięki temu poczuć wiatr we włosach chodź cały czas stoimy na ziemi. Producenci wyszli nam naprzeciw i stworzyli latające modele takie jak quadcoptery.
Quadcopter co to takiego?
To zdalnie sterowane urządzenie wyposażone w cztery śmigła, które obracają się parami w przeciwnych kierunkach, co zapewnia dużą stabilność lotu. Quadcopter nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Sprawią radość każdemu, kto choć raz pomyślał o wzbiciu się w powietrze. Na rynku znajdziemy ogromny wybór tego typu sprzętów. Zarówno te mniejsze bardziej zabawkowe jak i większe będą idealną rozrywką. Mniejsze chodź nie imponują wielkością, posiadają odpowiednio dużo mocy by wzbić się w powietrze. Jeżeli jesteś osobą, która nie miała nigdy do czynienia z pojazdem latającym, polecam wybranie właśnie mniejszego modelu by nauczyć się jego obsługi. Podczas lotu stabilizuje się on sam przy pomocy czterech wirników i elektronicznego układu sterującego. Idealnie nadaje się on na prezent dla amatorów.
Konstrukcja tych pojazdów umożliwia doczepienie kamery o wadze nawet do 3 kg – w zależności od modelu. Dzięki temu pozostając na ziemi możemy cieszyć się widokami z lotu ptaka, wyświetlanymi na przenośnym monitorze.
Kamery te dają nam nie tylko możliwość oglądania w danym momencie pięknych widoków, ale również uwiecznienia ich na karcie pamięci, dzięki czemu możemy kręcić wspaniałe filmy.
Wybierając quadrocopter pamiętajmy by zwrócić uwagę na potrzeby osoby, dla której on będzie a także możliwości danego sprzętu. Zaawansowani użytkownicy, którzy chcą rozwijać swą pasję powinni postawić na profesjonalny sprzęt. Dla amatorów, którzy maja ochotę polatać od czasu do czasu polecane są quadrocoptery w wersji mini.
Ja z moim chłopakiem wybraliśmy sobie dron bardziej amatorski. Nasz quadrotopter to Syma X5. Qadrocopter ten to bardziej zabawka niż profesjonalny sprzęt, ale swoje zadanie spełnia doskonale. Jest lekki, łatwo się nim steruje, jest idealny dla osób, które zaczynają swoją przygodę z modelami latającymi. W tym przypadku nie możemy liczyć na duży udźwig, można jednak doczepić leciutką kamerkę o rozdzielczości 2Mpx ( Dostępny jest model X5C z
kamerką w komplecie). Jedno naładowanie akumulatorka wystarcza na około 6 minut zabawy. Nadaje się do lotów zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.
Jeśli jednak planujemy lot na dworze dobrze jest sprawdzić czy wiatr nie jest zbyt silny, ponieważ może utrudniać nam sterowanie. Ciekawą funkcją jest możliwość wykonywania akrobacji za pomocą specjalnie zaprogramowanego przycisku. Dzięki tej funkcji możemy wykonać w prosty sposób obrót o 360 stopni.
Produkt ten miłośnikom podniebny szaleństw umili nie jeden dzień. Zabawa na świeżym powietrzu przyniesie nam wiele radości oraz wpłynie korzystnie na zdrowie.

 

 

 

4 thoughts on “Z lotu ptaka”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>