Jak pozbyć się cellulitu?

Zainteresowanie tematem tym jest ogromne, w szczególności w momencie gdy na dworze robi się coraz cieplej a my wskakujemy w letnie ubrania.
Przez cellulit możemy czuć się mniej komfortowo. Wiele z Was zadaje sobie pewnie pytanie czy w ogóle jest sens z nim walczyć? Pewnie, że tak, jeżeli tylko się postaramy możemy pozbyć się go w znacznym stopniu. Wiadomo każda z nas jest inna jednej przyjdzie to łatwiej drugiej ciężej ale jeżeli będziemy tylko miały chęć na pewno damy radę, ważna w tym wszystkim jest systematyczność.
Wyróżniamy dwa główne rodzaje cellitu, mowa tu o cellulicie tłuszczowym oraz wodnym. Dobrze przed podjęciem walki jest widzieć z czym mamy do czynienia by dobrać sposób walki.
Cellulit tłuszczowy inaczej lipidowy polega na gromadzeniu się w skórze i tkankach kwasów tłuszczowych. Najczęściej problem ten dotyka kobiet z nadwagą, odchudzających się czy takich które dopadł efekt jojo. Taki
cellulit bywa bolesny i trochę trudniej z nim walczyć.

Cellulit wodny
inaczej obrzękowy polega na zaburzeniach krążenia krwi i limfy. Najczęściej dotyczy szczupłych kobiet ale nie jest to reguła bo taki cellulit mogą mieć też panie z nadwagą. Tutaj przyczyną jest gospodarka hormonalna i odkładanie wody i tłuszczu w trakcie cyklu miesięcznego. Jeżeli podsiadamy pierwszy z rodzajów cellitu musimy pamiętać o tym by najważniejsze było dla nas spalanie i zmodyfikowana dieta.Wskazany jest trening kardio, bo dzięki niemu możemy spalić nękający nas tłuszczyk. Oczywiście masaże i pielęgnacja od zewnątrz będzie równie ważna. Podczas zakupu balsamów do skóry z cellulitem tłuszczowym bierzmy pod uwagę te które w składzie posiadają wyciąg z bluszczu, L- karnitynę oraz kofeinę. Przy wodnym cellulicie nie musimy brać pod uwagę spalania a udrożnienie przepływu limfy oraz krwi w strategicznych miejscach. Kluczem do sukcesu będą tutaj masaże – drenaż limfatyczny i zmiana nawyków żywieniowych.
Przy tego typu cellulicie będą dobre balsamy zawierające w składzie  wyciąg z miłorzębu japońskiego, wyciąg z ruszczyka kolczastego, wyciąg z nostrzyka. Masaże przy obu typach cellitu są jednym z ważniejszych elementów. Warto być systematycznym i wykonywać masaż codziennie a nawet dwa razy dziennie.
Masaż możemy wykonywać rękoma, masażerem bądź bańkami chińskimi. Jeżeli masujemy się masażerem powinnyśmy poświęcić na każdą nogę około 10 minut. Wykonujemy powolne dość mocne ruchy. Kolejna metoda masażu to ta za pomocą baniek chińskich. Jest ona bardziej skuteczna niż poprzednia. Masaż taki powinnyśmy wykonywać co drugi dzień. Na ciało nakładamy oliwkę, by bańka się ślizgała. Nogi gładzimy od dołu w kierunku pachwin- ważnie jest to aby wszystkie ruchy były wykonywane w kierunku serca i głównych węzłów limfatycznych. Zaczynamy od przyłożenia i zassania bańki na udzie tuż pod linią pachwin i przejeżdżamy an bok do wewnętrznej strony uda w kierunku krocza. Taki ruch powtarzamy kilka razy cały czas od nowa zasysając bańkę. Następnie zasysamy bańkę w połowie uda i zjeżdżamy nią w górę do pachwiny. Powtarzamy ten ruch parę razy na każdej nodze. Masaż kończymy ruchem którym zaczynałyśmy a na koniec wcieramy balsam na cellulit.
Czy balsamy na cellulit działają?
Żaden balsam na pewno nie zlikwiduje naszego problemu ale na pewno mogą one wspomóc.
By zacząć lepiej walczyć z cellulitem powinnyśmy zmienić dietę, unikać słodyczy, unikać soli czy zjadać więcej owoców i warzyw. Warto również zadbać o to by regularnie ćwiczyć. To jeden z głównych kluczy do sukcesu. Poleca się bieganie, jazdę na rowerze , pływanie, skakanie na skakance oraz ćwiczenia wzmacniające na partie mięśni ud oraz pośladków.
Tak więc do dzieła czas rozprawić się z niechcianą pomarańczową skórką!

 

2 thoughts on “Jak pozbyć się cellulitu?”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>