Pielęgnacja stóp

 Lato zbliża się wielkimi krokami. Pielęgnacja stóp jest bardzo ważna i nie można zapomnieć o niej w tym momencie gdyż już za moment będziemy częściej pokazywać stopy, zarówno na plaży jak i w odkrytych butach.
Dziś przedstawię Wam kilka rzeczy, które pomogą Wam w ich pielęgnacji. Najważniejsza rzecz to peeling. Złuszczanie skóry stóp jest niezmiernie ważnie, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na powstanie zrogowaceń naskórka. Regularny peeling poprawi ich kondycję i przygotuje je do dalszych zabiegów.

Kolejny ważny element to krem do stóp. Powinno się go stosować regularnie przynajmniej dwa razy dziennie, gdyż nie tylko nawilża, czy zmiękcza stopy, ale również je regeneruje. Po nasmarowaniu stóp kremem warto nałożyć na chwilę skarpetki, by krem mógł właściwie się wchłonąć.

Masaż stóp jest również ważny, chwila relaksu przyda się każdemu. Możemy robić go samodzielnie w domu, warto w tym celu zakupić specjalne przyrządy do masażu w wannie albo poza nią. Działają one nie tylko na poprawę krążenia kończyn dolnych, ale również odprężają całe ciało. I ostatni element to kąpiele stóp. Są ich różne rodzaje dziś podam wam pomysł na 4 z nich 😀

Kąpiel oczyszczająca – do ciepłej wody dodajemy sól morską lub ocet jabłkowy.
Kąpiel klasyczna – do ciepłej wody dodajemy olejki albo specjalne płyny, które w zależności od  zastosowania wpływają nawilżająco, relaksująco albo regenerująco na skórę stóp.
Kąpiel lawendowa – do wody dodajemy płyn albo olejki lawendowe; ma działanie relaksujące i odprężające.
Kąpiel pomarańczowa – z olejkami albo płynami cytrusowymi; działanie energetyzujące i odprężające.

4 thoughts on “Pielęgnacja stóp”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>