Sztuczne rzęsy

 Każda z kobiet marzy o długich i gęstych rzęsach, by jej spojrzenie było głębokie oraz uwodzicielskie.Niestety rozmiar, gęstość oraz kolor włosków jest uwarunkowany genetycznie. Mascara jest kosmetykiem, po który panie sięgają chyba najczęściej, stanowi niezastąpiony element kobiecej toaletki. Niestety nie zawsze dzięki niej zyskamy efekt na którym nam zależy.

Z pomocą przychodzą nam sztuczne rzęsy. Jednak wraz z nimi przychodzi nam do głowy wiele pytań oraz obaw. Wiele z Was zapewne zastanawia się jakie rzęsy wybrać, które będą wyglądały bardziej naturalnie, kępki czy te na pasku. Tak na prawdę wszystko zależy od Waszych indywidualnych preferencji.

Czego obawiamy się najczęściej przed ich zakupem? Kleju, tego iż podrażni on nam oko bądź uczuli nas. Tego, iż przy zdejmowaniu rzęs wyrwiemy swoje. Wiele z Was na pewno ma takie rozterki a nie potrzebnie, nie ma się czego bać. Jeżeli będziemy podczas aplikacji pamiętały o kilku ważnych rzeczach  a mianowicie wybierzemy dobrej jakości rzęsy oraz klej, nasze obawy prysną a my zakochamy się w efekcie jaki nam one sprezentują.

Które rzęsy są najlepsze, na co zarwać uwagę podczas ich wyboru?

1. Paseczek do którego są przyczepione, powinien być cienki oraz giętki. Grube, plastikowe, czarne paski są zazwyczaj bardzo sztywne, przez co łatwo o ich odklejanie w kącikach oczu.
2. Naturalne włosie, rzęsy takie są miękkie oraz delikatne. Dzięki nim na pewno uzyskamy bardziej naturalny efekt.
3. Ważnym elementem jest też to by były one miękkie i odpowiednio wyprofilowane by bez trudu można było je dopasować do kształtu naszego oka.Dobrej jakości rzęsy na paseczku powinny dać efekt podobny do kępek. Jeżeli będziemy o nie odpowiednio dbały posłużą nam nawet na kilkanaście założeń.


Zakładanie sztucznych rzęs krok po kroku

1. Zaczynamy od przyciemnienia linii rzęs na przykłada za pomocą ciemnego cienia bądź eyelinera, by nadać im więcej objętości.

2. Przed aplikacją sztucznych rzęs malujemy swoje naturalne, tak by były idealnie czarne nie posklejane oraz bez grudek.
3. Delikatnie wyjmujemy sztuczne rzęsy z opakowania by ich nie uszkodzić i jeżeli jest potrzeba przycinamy je. Zanim je przykleimy przykładamy je do oka w celu sprawdzenia czy nie są za długie. Inaczej będą nam przeszkadzać i opadać w zewnętrzny kącik oka. Gdy je przycinamy pamiętajmy  by robić to od zewnętrznej strony.

4. W kolejnym kroku nakładamy klej. Rzęski delikatnie trzymamy palcem bądź pęsetą i nakładamy bardzo małą ilość kleju. Pamiętajmy by nałożyć odrobinkę więcej kleju na końcach paseczka gdyż są to najbardziej newralgiczne miejsca.
5. Następnie czekamy około 30 do 50 sekund aż klej nabierze lepkości.
6. Rzęsy nakładamy możliwie jak najbliżej własnych i delikatnie dociskamy.
7. Czekamy aż klej wyschnie, powinien stać się wtedy bezbarwny.
8. Gotowe zalotne oczy

Jak usuwać sztuczne rzęsy?

Metoda ta jest banalnie prosta, pozbędziemy się ich podczas demakijażu. Wacik kosmetyczny namaczamy płynem micelarnym tonikiem, płynem dwufazowym oliwką, bądź mleczkiem. Przykładamy do zamkniętego oka, przytrzymujemy chwilkę. Rzęsy powinny zacząć delikatnie odchodzić bez drastycznego wyrywania czy ciągnięcia.

Jak dbać o rzęsy by służyły nam dłużej?

Po każdym używaniu ich, moczymy je w delikatnym płynie micelarnym, a następnie odrywamy klej który na nich pozostał. Pozostawiamy je do wyschnięcia i są jak nowe. Jeżeli będziemy pamiętały i przestrzegały tych wszystkich zasad będziemy cieszyły się na pewno pięknymi rzęsami wiele razy.

10 thoughts on “Sztuczne rzęsy”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>