Pielęgnacja włosów nad morzem

 Nadszedł ten wspaniały okres wakacji. Beztroskiego odpoczynku i ładowania akumulatorów by przetrwać kolejny rok.

Jestem zwolenniczką spędzania wakacji nad morzem zapewne jak i nie jedna z Was. Morskie fale i kąpiele słoneczne to to co uwielbiamy ale niestety niszczą one nasze włosy. Podczas wypoczynku na plaży powinnyśmy o nie odpowiednio zadbać.  Włosy zwłaszcza te jasne są bardzo wrażliwe na promienie słoneczne, które je rozjaśniają i wysuszają.  Dodatkowo tracą przez to blask, płowieją, stają się słabsze a co za tym idzie zaczynają się łamać. Ciemniejsze włosy są bardziej odporne ze względu na większą zawartość melaniny czyli barwnika, który
naturalnie chroni włosy. Niestety nie jedna z Was zapewne wpadła w panikę gdy zobaczyła jak wyglądają jej włosy po urlopie. Dziś podpowiem Wam co robić by nasze włosy cały czas były w dobrym stanie.

Co powinnyśmy robić by nasze włosy dobrze przetrwały pobyt
nad morzem?
 Długie włosy nosimy związane, najlepiej w koczek, gdyż wtedy na szkodliwe działanie promieni
ultrafioletowych narażona będzie tylko mała powierzchnia włosów.
Nosimy kapelusze bądź czapki, które dodatkowo będą chroniły włosy przed słońcem oraz wiatrem, który nad morzem niesie ze sobą drobinki piasku i soli, które są dla nich zdecydowanie szkodliwe.
Warto również spryskać włosy preparatem z filtrem UV – tym przeznaczonym do włosów 😛
Używamy delikatnych szamponów, by zawarte w nich detergenty w połączeniu z morską solą nie zniszczyły dodatkowo naszych włosów.
Rezygnacja z suszenia włosów suszarką bądź ich prostowania czy kręcenia będzie również korzystna w tym okresie by dodatkowo ich nie niszczyć.
Jak najszybciej myjemy głowę po morskich kąpielach by wypłukać sól z włosów.
By włosy nie chłonęły tak soli najlepiej zmoczyć je przed kąpielą w morzu słodką wodą.
Używamy odżywek bez spłukiwania by nasze włosy miały dodatkowe zabezpieczanie.
Dla fanek olejowania włosów idąc na plaże możemy nałożyć na włosy olejek na przykład arganowy lub kokosowy. Będzie to dodatkowa ochronna bariera zarówno przed słońcem jak i słoną wodą. Naolejowane włosy wyglądają na mokre więc nie ma co się przejmować, że ktoś mógłby pomyśleć iż nasze włosy są
brudne.
Używajmy kosmetyków bez wysuszających włosy alkoholi w składzie. Postawmy na nawilżenie, natłuszczanie oraz odżywienie. Sprawdzą się tu kosmetyki przepełnione silikonami.
Unikajmy ziołowych produktów, ponieważ często one również przesuszają nasze włosy.
Unikajmy suszenia włosów na słońcu, to najgorsza rzecz jaką możemy im zrobić. Jeśli chcemy wysuszyć włosy bez użycia suszarki lepiej usiądźmy w cieniu.
Nie wyciskamy włosów tuż po wyjściu z wody ponieważ są one bardziej podatne na uszkodzenia.
Tuż przed wyjazdem nie farbujmy włosów gdyż zabieg ten wysuszy je a dodatkowo podczas naszego wypoczynku kolor i tak się wypłucze.
Codziennie dodatkowo zabezpieczajmy końcówki.
Jedzmy dużo owoców i warzyw, które od wewnątrz dostarczą im składników, które potrzebują.
Jeżeli zastosujemy się do wszystkich tych rad, nasze włosy zarówno na urlopie jak i po nim będą dobrze wyglądały, a my będziemy dalej cieszyły się piękną i zadbaną czupryną. Tak, więc dziewczyny podczas wakacyjnego wypoczynku pamiętajmy nie tylko o pielęgnacji ciała ale również i naszych włosów.

6 thoughts on “Pielęgnacja włosów nad morzem”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>