Sweet Eighteen

Osiemnaste urodziny to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu. Jest to moment gdy formalnie stajesz się dorosły. Za imprezę tą zazwyczaj płacą rodzice dlatego zanim zaczniesz planować swoje wymarzone urodziny skonsultuj się z nimi by ustalić na co możesz sobie pozwolić, ile zaprosić osób i gdzie zorganizować imprezę.

Każdy zapewne marzy o wielkiej hucznej imprezie! Tak więc zabieramy się za planowanie.

Zaczynamy od miejsca gdzie zorganizujemy imprezę… Może być to Twój dom, restauracja, klub, domek na działce a może impreza plenerowa. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Oczywiście jeżeli chodzi o konkretny lokal termin imprezy musimy zarezerwować na około 3 miesiące wcześniej, wtedy też ustalamy menu, ilość gości, oprawę muzyczną oraz wystrój sali.

Co do menu to ważne by na imprezie znalazły się zarówno ciepłe jak i zimne dania. Jako przekąski można podać gotowe kanapeczki, sałatki warzywne, paluszki, czy chipsy. Co do słodyczy moim zdaniem wystarczy tort inne ciasta raczej pozostają nietknięte do końca imprezy.

Jak każda tego typu impreza wymaga również pojawienia się na stole alkoholu, jednak nie należy z nim przesadzać. Młodzi goście najchętniej piją wódkę czy piwo, rzadziej wino. Warto zauważyć jednak by na imprezie był raczej jeden typ alkoholu gdyż różnorodność smaków może prowadzić do nie miłych sytuacji podczas imprezy. Wszystkie napoje alkoholowe powinny być wcześniej schłodzone. Z napojów bezalkoholowych warto mieć pod ręką zarówno gazowane jak i niegazowane soki.

Przejdźmy teraz do liczby gości. Tutaj również wszystko zależy od Twojego budżetu, musisz zapewnić wszystkim gościom wygodne miejsca siedzące. Liczba gości przekłada się także na koszta związane z serwowanym menu. Moja dobra rada nie zapraszaj wszystkich, których tylko znasz by się pokazać, zaproś tylko tych najbliższych znajomych i przyjaciół wtedy impreza będzie na 100% udana!

Oprawa muzyczna zależy od naszego budżetu jedni stawiają na profesjonalnego DJ-a albo zespół inni proszą po prostu jednego z dobrych znajomych o puszczanie muzyki. Pamiętaj, aby strona muzyczna odpowiadała nie tylko Twoim gustom. Zgromadź więc płyty z różnymi gatunkami muzycznymi albo poproś gości o dostarczenie ich ulubionych nagrań.

flag-655337_1280

I ostatni element to dodatki. Nie zapomnij o zaproszeniach dla gości. Powinna znaleźć się na nim informacja gdzie dokładnie odbywa się impreza oraz godzina jej rozpoczęcia. Dopełnieniem imprezy jest wystrój sali. Bez względu na miejsce imprezy salę można wystroić w kolorowe balony, kwiaty, wstążki, piękne obrusy, serwetniki i świeczniki. Wszystko zależy od Twojego gustu.

Tak więc do dzieła Twoje „WIELKIE SWEET EIGHTEEN” czeka!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>