Meble rattanowe do ogrodu

Kto z nas nie lubi spędzać czasu na świeżym powietrzu… Uwielbiamy wypoczywać w otoczeniu zieleni czy to w ogrodzie na działce a nawet i balkonie. Ładne otoczenie to jednak nie wszystko, siedzenie na podłodze czy trawie nie każdemu przypadnie do gustu. Ci którzy wolą trochę bardziej komfortowo spędzać czas w takich warunkach kupują najczęściej najtańsze plastikowe meble. No właśnie dlaczego te najtańsze? Przecież ani to funkcjonalne ani ładne. Ja myśląc o tarasie mam wyobrażenie, że znajdują się tam piękne rattanowe meble.

Rattan to tropikalna roślina o długich pędach, która daje się łatwo kształtować. Właśnie dzięki tej właściwości wykorzystano ją do tworzenia różnego rodzaju mebli. Wyglądem przypomina ona trochę niegdyś popularną wiklinę. Echnorattan to natomiast produkt syntetyczny, włókno polietylenowe z utrwalaczami promieni UV. Materiał ten stworzono aby połączyć atrakcyjny wygląd rattanu z trwałością tworzyw sztucznych. Dostać można go w wielu praktycznych kolorach.

Bez tytu2włu                                                                                                            http://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe

By nasz kącik relaksu posiadał klasę warto wybrać do niego takie meble. Świetnie komponują się z przyrodą a przecież harmonia z naturą jest niezwykle pomocna do zrelaksowania się. Rattanowe leżaki, krzesła, kanapy, stoliki wyglądają elegancko i luksusowo. Jeżeli wybierzecie meble z technorattanu nie stracicie dekoracyjnych walorów a zyskacie trwałość produktów. Jest on odporny na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych, nie szkodzi mu deszcz, grad ani śnieg. Jest bardzo łatwy w czyszczeniu, wystarczy użyć wilgotnej szmatki aby zmyć wszelkie zabrudzenia. Dopuszczalne jest także użycie detergentów. Meble z technorattanu mogą być przechowywane na tarasie przez cały rok, nawet w niskich temperaturach. Jak widzimy są one niezwykle praktyczne.

A co zrobić by jeszcze chociaż trochę pobyć na tarasie, choć jest tak zimno?

Gdy temperatura spada rezygnujemy z przesiadywania na dworze jednak jest na to rada. Jest prosty sposób by uprzyjemnić sobie taki wypoczynek i przedłużyć sezon przesiadywania na świeżym powietrzu. Od paru lat modne stały się promienniki. Występują one w formie parasoli, latarni czy też różnej wielkości grzejników i lamp. Większość dostępnych na rynku modeli podwyższa odczuwalną temperaturę do 18-20°C. Dzięki temu możemy spędzić jeszcze trochę czasu na tarasie kiedy aura nie jest ku temu sprzyjająca.

Bez tytułuhttp://ogrodolandia.pl/promienniki                                   

One thought on “Meble rattanowe do ogrodu”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>