Podróż poślubna na wyspie

Miesiąc miodowy a w praktyce nie miesiąc a kilka wspaniałych dni. Warto więc przeżyć je w cudnym miejscu z ukochaną osobą. Przy okazji wymyślania miejsc okazało się, że wypadło na same wyspy dlatego też pewnie niebawem pojawi się post o podróżach poślubnych gdzie indziej bo wiadomo nie każdy jedzie tylko by leżeć plackiem i się relaksować 😀

 

Na pierwszy ogień idzie Porto Santo i Madera. Wkładam je w jeden punkt ponieważ Porto Santo to jedna z wysp archipelagu Madery, na którą jak wiecie z posta o Maderze dotrzeć nam się nie udało. Madera jest piękna ale dla tych lubiących spędzać czas bardziej aktywnie. Dla tych którzy ten szczególny czas chcieliby poświęcić tylko drugiej połówce Porto Santo będzie o niebo lepsze. Dlaczego? Chociażby dlatego, że to własnie tam znajduje się piaszczysta 9 kilometrowa plaża. Idealne miejsce na romantyczne spacery, ponieważ plaża nawet w sezonie nie jest zatłoczona. Kolejny plus zarówno Madery jak i Porto Santo to to, że nawet zimą jest tam temperatura w okolicach 20°C. Nic tylko jechać! Idealne, kameralne miejsce na podróż poślubną!

Malediwy – pierwsza myśl przezroczysta turkusowa woda! Tak to właśnie tam są białe plaże, piękna woda no i rafy koralowe. Cały archipelag liczy ponad 1000 wysp z czego tylko około 200 jest zamieszkałych więc można wybrać się na wyprawę na bezludną wyspę by pobyć tylko we dwoje! Te iście bajkowe wyspy znajdujące się na Oceanie Indyjskim leżą zaledwie 2,5 metra nad poziomem morza, a ich najwyższym punktem jest 6 metrowa wydma.

Azory to kolejna przepiękna wyspa, dookoła piękny Ocean ale co ważniejsze sama wyspa jest wspaniała bo cały rok zielona. Klimat Azorów jest również łagodny i cały rok jest dość ciepło. Czarne pionowe klify, błękit Oceanu, rozległe kratery prastarych wulkanów z krystalicznie czystymi jeziorami tworzą wyjątkową scenerię, uderzającą naturalnym pięknem. Na Azory szczególnie warto przyjechać wiosną i latem. Wiosną by zachwycać się kwitnącymi azaliami a latem by podziwiać kwitnące hortensje.

Wyspy Phi Phi znajdujące się w Tajlandii. Wyspy te tworzą archipelag o powierzchni prawie 400 km2 z czego tylko 65 km2 to stały ląd, resztę porasta gęsty las tropikalny. Wyspy pomimo napływających turystów zachowały swój dziewiczy klimat. Dookoła rozpościera się piękny seledynowy kolor krystalicznej wody. Wszystko wygląda jak retusz w Photoshopie! Jeżeli jeszcze nie wiecie jak wyglądają wyspy Phi Phi polecam obejrzeć „Niebiańską plażę”  ponieważ to właśnie tam był kręcony film!

I ostatnia już wyspa, pewnie większości dobrze znana to Lanzarote. Wyspa ta jest wyjątkowa! Zachwyca wszystkim, od faktu, iż zrodzona została z ognia o czym przypominają nam wulkaniczne krajobrazy, po zlane słońcem plaże i błękit Oceanu. Większa część wyspy pokryta jest zastygłą lawą nad którą góruje ponad 300 wulkanicznych stożków. W południowej części wyspy możemy spotkać się nawet z  czarnym piaskiem na plaży. Mimo, iż Wyspy Kanaryjskie są często obieranym kierunkiem przez turystów Lanzarote nie jest zatłoczona.

3 thoughts on “Podróż poślubna na wyspie”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>