Strój Pana Młodego

Każdy mężczyzna w tym tak ważnym dniu chce wyglądać wyjątkowo by zachwycić swą partnerkę. Panowie do wyboru mają klasyczny dzienny garnitur, smoking, surdut, żakiet bądź frak. Oczywiście strój ten wybieramy tak by czuć się w nim jak najbardziej komfortowo.

Garnitur dzienny

To najpopularniejszy strój wybierany przez panów. W sklepach ich mnóstwo więc każdy znajdzie coś dla siebie, ważne by dobrze leżał. Dobrze dopasowany garnitur to taki gdzie marynarka sięga poniżej pośladków a rękawy do nadgarstków. Mankiet od koszuli powinien lekko wystawać. Spodnie powinny leżeć delikatnie na bucie. Mamy dwa rodzaje garniturów, są to jednorzędowe, w których nie zapina się nigdy ostatniego guzika i dwurzędowe gdzie wszystkie powinny być zapięte, chyba że siedzimy.

Smoking

Jest on bardziej elegancki niż garnitur jednak też bardziej wymagający. Gdy mężczyzna zakłada smoking na ślub jego partnerka obowiązkowo musi mieć długą suknię by ze sobą współgrali. Smoking powinien składać się z marynarki jedno lub dwurzędowej z klapami, spodni z pojedynczym atłasowym lampasem oraz białej koszuli z wykładanym kołnierzykiem. Dopełnieniem całej stylizacji może być kamizelka, a pod szyję muszka. W smokingu świetnie będą wyglądali dobrze zbudowani mężczyźni. Niektórzy uważają, że zarówno smoking jak i frak, jako stroje wieczorowe mogą być zakładane tylko, jeśli uroczystość odbywa się pod wieczór. Ja uważam, że nic się nie stanie jak trochę nagniemy tę regułę, najważniejsze jest to by dobrze czuć się w wybranym stroju!

Frak

To najbardziej elegancki ze strojów dla mężczyzn. Składa się on z niezapinanej z przodu marynarki o długich połach, spodnie są bez mankietów z dwoma lampasami przy bocznych szwach. Obowiązkowym jego elementem jest biała kamizelka i koszula z ukrytymi guzikami i łamanym kołnierzykiem. Dodatkowym wykańczającym stylizację elementem jest muszka, która również powinna być biała. Frak idealnie będzie pasował dla szczupłych mężczyzn.

Surdut

Składa się on z marynarki, która powinna sięgać połowy uda. Kolejny bardzo ważny element to żakardowa kamizelka oraz cylinder. Idealny dla dobrze zbudowanych mężczyzn.

Żakiet

Tu marynarka ma zaokrąglone poły, które sięgają kolan, pod marynarką znajdować powinna się kamizelka oraz biała koszula. Marynarka w żakiecie jest przedłużana z tyłu dlatego też nie sprawdzi się u niskich mężczyzn gdyż skróci ona optycznie sylwetkę.

2 thoughts on “Strój Pana Młodego”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>