Moda męska – spinki do mankietów

Spinki do mankietów nieodzownie kojarzą się ze ślubem czy wystawnym przyjęciem. Elegancki mężczyzna na tak wystawne okazje powinien włożyć formalną koszulę z mankietami na spinki. Zależnie od wagi uroczystości możemy dobrać odpowiedni kształt oraz wzór spinek. Oczywistym jest to, że im bardziej proste i subtelne elementy tym bardziej klasyczne a co za tym idzie bardziej formalne.  Dzięki mankietowi zwrócona zostaje uwaga na dłonie. A dłonie obok twarzy to najważniejszy atrybut mężczyzny. Warto więc dobierać tak długość marynarki i rękawa, żeby mankiet był widoczny. W różnych poradnikach znaleźć możemy nawet dokładne wyliczenia  matematyczne o tym, że ma to być 1 cm, albo 1,5, albo nie więcej niż 2 cm itd. W rzeczywistości długość rękawa marynarki, podobnie jak spodni, ma być „odpowiednia”. Tak na prawdę mankiet na który patrzymy musi po prostu dobrze wyglądać!

Czas przejść teraz do tego w jaki sposób spinek NIE NOSIMY PANOWIE! Niestety wielu mężczyzn popełnia ten niewybaczalny błąd! Spinek nie nosimy do koszuli bez krawata czy muchy i do tego jeszcze z rozpiętym kołnierzykiem! Jedna prosta zasada koszulę z mankietami stworzona po to by była ona formalna! KONIEC KROPKA! Noszenie ich w stylu casualowym jest najgorszym z modowych błędów jakie można popełnić!

Jaka koszula będzie idealna do spinek?

Koszula powinna być jak najbardziej elegancka, jej kołnierz powinien być usztywniany a na piersi powinna znajdować się kieszonka.Najbardziej formalne mankiety będą skrojone pod kątem prostym, a mniej formalne będą mieć ścięty narożnik lub zaokrąglenie. Do wyboru Panowie mają koszulę z pojedynczym bądź podwójnym mankietem. Pojedynczy mankiet preferowany jest bardziej w stylizacjach letnich.

Spinki do mankietów to świetny pomysł na prezent, zapakowane w eleganckie pudełeczko na pewno ucieszą obdarowywanego a do tego sam ich wzór może kojarzyć się z jakimś konkretnym wydarzeniem i nieść za sobą wspomnienia.

Czas więc na przegląd spinek – zaczniemy od najbardziej klasycznych przechodząc do tych fantazyjnych.

  1. Spinki smokingowe w kolorze złotym z czarnym oczkiem- 39,60 zł1
  2. Srebrne spinki oraz guziki do koszuli smokingowej z granatowym oczkiem- 99 zł2
  3. Spinki w kolorze złoto srebrnym- 39,60 zł 3
  4. Czarne spinki z wzorami- 39,60 zł 4
  5. Spinki SUPERMEN- 39,60 zł5
  6. Srebrno czarne spinki LAMBORGHINI- 49,50 zł6

One thought on “Moda męska – spinki do mankietów”

  • Mnie się bardzo podobają spinki i uważam, że warto je nosić, szczególnie dobrze wyglądają z koszulą z podwójnymi mankietami. Wiem, że błędem jest noszenie spinek do koszuli bez krawata, ale w przypadku śmiesznych spinek i luźniejszych imprez nie jest to chyba taki straszny grzech 😉

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>