Niewidzialna półka na książki

Niewidzialna półka to niebanalany sposób aby wyeksponować nasz domowy księgozbiór.Większość ludzi bardzo lubi czytać książki i nim się obejrzymy nasz księgozbiór powiększa się w szalonym tempie a my nie mamy miejsca by pomieścić nasze zdobycze. Wiem z własnego doświadczenia, że przez czas studiów wraz z mężem uzbieraliśmy nie małą kolekcję i zorientowaliśmy się iż nie ma gdzie tego trzymać.
Zazdroszczę wszystkim posiadaczom domów jednorodzinnych, którzy mogą pozwolić sobie na stworzenie w oddzielnym pomieszczeniu biblioteczki – takie miejsce to sama magia.

Kto nie marzy o takim miejscu
biblioteczka

No ale wracając do naszych realiów większość młodych mieszka dziś w blokach. Niestety większość nie jest szczęśliwymi posiadaczami tylu pomieszczeń ile sobie wymarzyli dlatego też często jedno pomieszczenie pełni funkcję kilku. Regały zajmują dużo miejsca i często nie ma gdzie ich wstawić bo a to szafa a to komoda no i miejsca na książki brak. Przeglądając internet wpadłam na bardzo fajne i niebanalne rozwiązanie jakim jest niewidzialna półka na książki.

 Zastanawiacie się pewnie cóż to takiego, już mówię. Jest to  kawałek przyciętej i odpowiednio wyprofilowanej stali, którą należy przytwierdzić do ściany za pomocą trzech dołączonych do zestawu wkrętów. Półka sama w sobie nie jest zbyt zachwycająca taki ot kawałek metalu przyczepiony do ściany jednak wszystko zmienia się w momencie gdy umieścimy na niej nasze zbiory.

4

A więc w czym fenomen niewidzialnej półki, po pierwsze na sam dół układamy największą książkę z twardą okładką, która będzie pełnić funkcję podstawy. Idąc dalej prostopadłe do ściany ramię półki wkładamy pomiędzy okładkę a resztę książki. Gdy mamy już podstawę dalej układamy na niej książki. Na jednej półce możemy ułożyć maksymalnie do 17,6 kg książek – niesamowite co. I gotowe nasza nietuzinkowa półka z książkami już jest. Książki wyglądają jakby unosiły się w powietrzu, efekt jest powalający.

3

Cena półki: 28 zł

Dostępne kolory: biały, popielaty, czarny

Wymiary: 15×12,5 cm

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>