Nowoczesne płytki ścienne

Płytki to uniwersalny materiał wykończeniowy. Króluje już nie tylko w łazienkach i kuchniach, ale coraz częściej pojawia się w salonie czy jadalni. Na jego popularność składa się niezwykła wytrzymałość, ale także odporność na uszkodzenia.Poza tym, płytki ścienne przybierają coraz bardziej wyszukane wzory.
Schlebiając gustom nawet najbardziej wybrednym klientom. Jakie nowoczesne płytki ścienne proponujemy do wnętrz?

 top_gres_szkliwiony

W aranżacji wnętrz wiele się dzieje. Dlatego jednolite brązowe płytki znane z PRL-u już dawno odeszły do lamusa.Na rynku znajdziemy wiele przykładów realizacji nowoczesnej glazury, która „cieszy oko” i zaskakuje. Na co zwrócić uwagę? Przedstawiamy kilka naszych propozycji, które zasługują na uwagę.

 

Płytki w geometryczne wzory i mozaiki

Geometria zaczęła królować wraz z modernizmem oraz industrialem. Geometryczne kształty i wzory zaczęły się pojawiać także na płytkach ceramicznych.Niesłabnącą popularnością cieszą się mozaiki – połączenie niewielkich, drobnych elementów, które zespolone razem tworzą spójna całość.

Połączenie kontrastujących barw czy pochodnych odcieni, ale z domieszką połyskującego pyłu znakomicie się sprawdza. Wśród wybieranych modeli dużym zainteresowaniem cieszą się elementy, które imitują kamień i piaskowiec. Zestawienie brązów oraz beży także świetnie się sprawdza.
Oprócz tego pojawiają się modele płytek, które posiadają regularne wzory – często pojawiają się trójkąty, okręgi czy prostokąty.

Płytki mogą mieć także geometryczny kształt – ten typowy, prostokątny wyprzedają trójkąty, sześciokąty czy pentagony, które ułożone na ścianie tworzą atrakcyjne wykończenie.Niekiedy układa się płytki w jodełkę, tak by kompozycja była intrygująca.

 

Płytki ścienne imitujące materiały

Imitacja materiałów to kolejny  interesujący trend. Twórcy płytek starają się nadać im taki wygląd, by te przypominały inne materiały – marmur, kamień lub beton.Dzięki temu pomieszczeniom można nadać inny charakter.

Wzór imitujący drewno z delikatnie zaznaczonym usłojeniem oraz sękami świetnie sprawdza się w łazience. W nowoczesnych i industrialnych wnętrzach ważne jest użycie betonu. Zamiast materiału można wykorzystać płytki ścienne, które go świetnie imitują.
W loftach stosuje się także materiały, które przypominają wyglądem metal, choć są wykonane z wytrzymałej krzemionki.

ico1_lazienka_idealna

Płytki prosto z Moroko

Delikatne wzory płytek są często wypierane przez te o wyraźnie zaznaczonej fakturze, które tworzą efekt przestrzenności.Wypukłość materiału to często wystarczająca ozdoba dla glazury, która ma zdobić kuchnię, jadalnię czy łazienkę. Miłośnikom kolorów oraz niespotykanych wzorów wprost z Dalekiego Wschodu proponujemy płytki z delikatnymi ornamentami.

W sprzedaży znajduje się coraz więcej wzorów w różnych kolorach, które po wyłożeniu ściany tworzą piękną kompozycję, przypominając ścianę w Moroko czy innego arabskiego kraju.
Przy takich płytkach warto pamiętać, by zachować umiar – meble i inne elementy wyposażenia muszą być gładkie i jednolite w przeciwieństwie do wielobarwnej glazury.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>