Kołderki obciążeniowe

Kołderki obciążeniowe zwane również sensorycznymi cóż to takiego? Kołderka taka posiada właściwości terapeutyczne, którą stosuje się głownie przy zaburzeniach psychofizycznych (m.in ADHD, zespół Downa, zespół Aspergera czy autyzm, ale także przy niektórych rzadkich chorobach genetycznych). Jeżeli dziecko ma trudności z skoncentrowaniem się, jest nadpobudliwe bądź trudno przystosowuje się do nowego środowiska warto pomyśleć o zakupie takowej kołderki.
Kołderka taka podczas snu obciąża dziecko tak by mogło się ono rozluźnić oraz wyciszyć.By kołdra spełniała swoje funkcje musi mieć odpowiedni ciężar i wymiar, dlatego też ważne jest dobranie odpowiednich parametrów do wagi i wzrostu dziecka.
Pod kołderką nasze dziecko może spać nie tylko w nocy, ale wskazane jest też przykrywanie go nią  np. podczas popołudniowej drzemki czy zwykłego odpoczynku „pod kocykiem”.

picmonkey-collage

 

Kołderki takie wykonywane są z naturalnych materiałów dzięki czemu nie powodują alergii. We wkładzie obciążającym stosuje się najczęściej szklane mikro-kuleczki bądź szklany granulat.
Kołderkę oczywiście można czyścić – pierzemy ją ręcznie i suszymy poziomo by się nie rozciągnęła. Dobrym sposobem jest też nałożenie na kołderkę poszewki, wtedy dużo łatwiej będzie nam ją czyścić.

15267942_1177823102254791_3405868778964607832_n

Kołdry obciążeniowe są świetnym uzupełnieniem systematycznej terapii. Ich stosowanie samo w sobie jest formą terapii sensorycznej, zatem jeśli Twoje dziecko ma zaburzenia psychofizyczne, to będzie ona dodatkową pomocą w leczeniu.
Pamiętaj, by stosować się do podstawowych zasad stosowania kołderek, a z pewnością efekty będą zadowalające.

Co ciekawe ze względu na skuteczność kołderek obciążeniowych zaczęli sięgać po nie również dorośli. Jeśli zatem czujesz, że Twoje ciało reaguje zbyt słabo lub zbyt intensywnie na bodźce, i przeszkadza Ci to w codziennym funkcjonowaniu, to kołdra obciążeniowa będzie świetnym uzupełnieniem terapii, albo nawet terapią samą w sobie.

img_3961-1024x683

2 thoughts on “Kołderki obciążeniowe”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>