Kilka rad jak sprawnie sprzątać mieszkanie

Sprzątanie nie należy do najprzyjemniejszych czynności jakie musimy wykonywać. Dlatego też fajnie znać kilka prostych rad by sprzątanie poszło nam szybciej 

  1. Sprzątając zacznijmy od najbardziej zanieczyszczanego pomieszczenia – zapytacie pewnie dlaczego? A no dlatego by nie roznosić zabrudzeń po wysprzątanych pomieszczeniach. Najczęściej najbardziej zabrudzonym pomieszczeniem w domu jest kuchnia ze względu na to iż to właśnie tam przyrządzane są posiłki. Najpierw odkurzamy ( pamiętajmy by sprawdzić czy worki do odkurzacza zostały wymienione), dokładnie wymiatamy okruchy nawet z trudno dostępnych miejsc a następnie myjemy kuchnię mopem.
  2. Złota zasada – sprzątamy od GÓRY DO DOŁU – zaczynamy od górnych półek, a kończymy na podłodze, dotyczy to przede wszystkim ścierania kurzy. Jeżeli zaczniemy na odwrót to kurz spadnie na podłogę a nasze okurzanie pójdzie na marne.
  3. Sprzątamy najpierw w środku potem na zewnątrz – gdy zrobimy to na odwrót i umyjemy najpierw zewnętrzną część a potem wewnętrzną i tak zabrudzimy część na zewnątrz i będziemy musieli myć ją ponownie.
  4. Reguła zdejmij/wyjmij – umyj – połóż/włóż – by dokładnie oczyścić np. półkę musimy zdjąć rzeczy jakie na niej stoją, następnie dokładnie umyć półkę i odłożyć na nią rzeczy  z powrotem.
  5. Pamiętaj o kolejności wykonywanych czynności – najpierw zetrzyj kurz, potem odkurz pomieszczenie a następnie umyj podłogę  W innej kolejności Twoja praca pójdzie na marne.

Mam nadzieję, że tych kilka rad pomoże Wam w szybszym sprzątaniu! A jak sprzątamy szybciej to mamy więcej czasu na relaks 

Więc do dzieła! 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>