Kręć kilometry po technologię!

Szósty rok z rzędu wystartowała  rowerowa kampania społeczna  „Kręć kilometry”. Tym razem kręcimy kilometry po technologię ponieważ nagrodami dla zwycięskich miast będą wyjątkowe wydarzenia technologiczne Allegro Tech Days.

Od początku maja cała Polska kręci kilometry w ramach tej kampanii, której organizatorem jest Fundacja Allegro All For Planet. Głównym celem akcji jest poprawa warunków ruchu rowerowego w Polsce. Na liczniku dotychczas wybiło już ponad 17 mln kilometrów, a to jeszcze nie koniec akcji.  To jedyna rowerowa rywalizacja, gdzie w peletonie do równej walki stają metropolie i małe miasteczka. I udowadniają, że wszystko jest możliwe. W ubiegłym roku w pierwszej trójce zwycięskich miast, obok Warszawy i Poznania, znalazły się 70-tyś. Pabianice z 306 tyś. km na koncie. Największą siłą, motywującą do działania tej kampanii są lokalne społeczności, które chcą wspólnie działać na rzecz swoich miast. 

Akcja ta daje nie tylko „kopa” do działania by wygrać ale również daje możliwość poznania nowych ludzi i  budowania silniejszych więzi społecznych danego miejsca.
W tegorocznej akcji wygra 5 miast, które będą miały „wykręconą” największą liczbę kilometrów. To właśnie w tych miasta odbędą się – Allegro Tech Days ( pokazy robotów, warsztaty programowania maszyn, zabawek i wiele innych atrakcji).

Fundacja Allegro All For Planet od wielu lat dba o poprawę infrastruktury rowerowej w polskich miastach. Jest ona organizatorem kampanii tej, dzięki której co roku pojawiają się nowe stojaki rowerowe.

Jak przystąpić do akcji?

Aby wziąć udział, wystarczy zainstalować aplikacje Kręć Kilometry (dostępna dla Android i iOS), z jej poziomu zarejestrować konto i przystąpić do działania.

  1. Odpalamy aplikację Kręć Kilometry.
  2. Z menu wybieramy „Nowa aktywność”.
  3. Wybieramy typ pojazdu.
  4. Działamy!

Jeżeli posiadasz aplikacje Endomondo, Strava lub Runkeeper możesz bez problemu importować swe dane o wynikach do profilu Kręć Kilometry.
Pamiętaj! Żeby Twoje kilometry trafiły do rankingu, musisz wskazać miasto, dla którego je zdobywasz.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>