Kupno mieszkania od dewelopera

Jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu jest zakup mieszkania. Na początku wszystko wydaje się proste niestety im bardziej się zagłębimy w temat tym bardziej wszystko zacznie wydawać się nie jasne. Dziś chciałabym przedstawić Wam kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Po pierwsze i najważniejsze za nim zaczniemy jeszcze szukać naszego wymarzonego eM, musimy przemyśleć kwestię finansową. Od tego, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na inwestycję, zależeć będzie zakres poszukiwań.
Ważną również kwestią jest kredyt jeżeli myślimy o tym by zaciągać go pod naszą nieruchomość warto wybrać się wcześniej do banku i dowiedzieć się jak wygląda nasza zdolność. Określenie zdolności kredytowej da nam punkt odniesienia i pozwoli jasno zdefiniować priorytety.

Po drugie patrząc na nasze środki pieniężne musimy również uwzględnić fakt iż będą potrzebne nam również pieniążki na wykończenie mieszkania.

Punkt trzeci – najmilsza chwila szukamy naszego wymarzonego mieszkania

Punkt czwarty – gdy znajdziemy nasze idealne eM, czas sprawdzić inwestora. To na prawdę ważna rzecz i radzę Wam tego nie bagatelizować. W jaki sposób to zrobić? W banalny – należy zebrać jak najwięcej informacji na temat inwestora oraz jego inwestycji. Warto przejrzeć internetowe fora, dotrzeć do opinii osób, które już zamieszkały w budowanych przez niego budynkach, sprawdzić, czy terminowo wywiązuje się ze swoich zobowiązań.

Punkt piąty- negocjacje! Deweloperzy często są elastyczni, warto więc próbować. zęść zaproponuje upusty, inni nie będą skłonni do prowadzenia tego typu rozmów. Być może uda nam się wytargować tańsze miejsce w garażu albo podwyższony standard wykończenia więc warto próbować.

Punkt szósty – negocjacje przebiegły prawidłowo, czas więc podpisać umowę! Przed transakcją powinniśmy otrzymać wzór umowy do wglądu. Najważniejszym elementem umowy jest zobowiązanie obydwu stron do zawarcia ostatecznej umowy, przenoszącej własność lokalu, w określonym momencie w przyszłości – pamiętajcie by sprawdzić czy w waszej umowie jest taki punkt!!! Umowa deweloperska zawierana jest w formie aktu notarialnego, a koszt jej powinien być dzielony pomiędzy dewelopera a kupującego.

Punkt siódmy – odbieramy mieszkanie! Po zakończeniu budowy umawiamy się z deweloperem na odbiór wybudowanego dla nas mieszkania.  Tutaj powinniśmy sprawdzić czy standard wykończenia mieszkania odpowiada temu jaki był w umowie, czy mieszkanie nie posiada żadnych wad oraz czy wymiary mieszkania są takie jak otrzymaliśmy na projekcie. Wiem, moment odbioru to czas spełnienia marzeń ale te rzeczy są na prawdę ważne więc pamiętajcie o nich!

Punkt ósmy – podpisujemy ostateczną umowę – pamiętajmy by taką umowę podpisać dopiero w momencie gdy budynek będzie gotowy i oddany do użytkowania.Ważne- podpisanie ostatecznej umowy kupna nieruchomości  musimy odbywać się w obecności notariusza!!!

Punkt dziewiąty – marzenia się spełniają, wymarzone eM jest już nasze więc czas się wprowadzać!

Jeżeli szukacie godnego polecenia inwestora, który buduje mieszkania m.in. w Krakowie, Warszawie czy Łodzi zajrzyjcie tutaj —> www.wan.com.pl

 

Posted in Dom

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>