Tangle Teezer Original

Szczotek firmy Tangle Teezer  używam już czwarty rok. Na początku zastanawiałam się czy w ogóle jest jest kupowania takiej szczotki, nie widziałam zbytniej różnicy miedzy tymi zwykłymi. Dziś widzę i to znaczną różnicę! Teraz nie potrafię uczesać się inną szczotką bo po pierwsze mocno szarpie, po drugie wyrywa włosy a po trzecie po prostu boli mnie od niej skóra głowy?

Pierwsza ze szczotek jaką miałam to ta z serii Elite, obecnie mam wersję Orginal. Postaram się dziś przedstawić Wam ten drugi model i różnice między dwoma tymi szczotkami.

Co ciekawe gdy nie mamy obu szczotek przed sobą, możemy stwierdzić że są podobne a nawet identyczne. Serio ja sama nie wiedziałam do czasu jak nie położyłam ich obok siebie, że tak się różnią ?

Tangle Teezer Original to pierwszy model, jaki został wypuszczony na rynekę przez firm, Salon Elite zaś to kolejna wersja słynnego pierwowzoru.
Gdy 4 lata temu kupowałam pierwszą szczotkę, nie miałam zielonego pojęcia, że różni się on od wersji oryginalnej.

IGŁY

Pozornie podobne a jednak różne. W wersji Original igły są elastyczne, dobrze uginają się pod palcami, a tym samym lepiej współpracują strukturą włosów. Elite ma zdecydowanie bardziej twarde igły, które są dodatkowo ostrzej zakończone.

KSZTAŁT

Wersja pierwsza ma płaski kształt zaś jej następczyni jest lekko wygięta. Wygięty model  Elite powoduje, że igły układają się minimalnie do siebie, taki układ pozostawia włosy bardziej splątane. W Original włosy pozostają idealnie proste a każde z pasm jest równomiernie przeczesane.

Szczotki się różnią ale mają również cechy wspólne obie świetnie masują skórę głowy, bardzo fajnie rozprowadzają odżywkę czy maskę na mokrych włosach. Dodatkowo bardzo łatwo utrzymać ich czystość ( ja po każdym czesaniu przemywam ją strumieniem wody – zresztą sam fakt tego, ze jedną ze szczotek mam już 4 rok mówi samo za siebie.)
Obie ze szczotek sprawdzą się na każdej długości włosów, chyba że mamy faktycznie mega zniszczone włosy – wtedy postawmy na bardziej delikatne szczotki np. z naturalnego włosia ?

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>