Obracane kółka wózka zaleta czy wada?

Obracane koła w wózku no właśnie… temat dość kontrowersyjny….znajdą się i przeciwnicy i zwolennicy, a jak to było u Nas? No właśnie naszą opinię znajdziecie w dzisiejszym poście.

Kiedyś gdy myślałam o wózkach dziecięcych to nie wyobrażałam sobie by miał być on inny niż te w stylu retro, wyglądem przypominające wózki jakie były gdy my byliśmy maluszkami. I tak też się stało, jeszcze w ciąży pierwszy z wózków jaki do nas dotarł był własnie taki z ogromnymi kołami piękny ale czy praktyczny? O tym dowiecie się za chwileczkę ?

Drugi z wózków jaki trafił w nasze ręce tuż przed „rozwiązaniem” posiadał spore pompowane koła, z przodu troszkę mniejsze i obracane.
Pierwsze testy obu wózków nastąpiły ponad tydzień po porodzie. Na pierwszy spacer pojechaliśmy wózkiem Emmaljunga nxt90 z obrotowymi kołami – szczerze na początku nie umiałam go prowadzić ? dziś nie wiem jak to się stało – może to był stres związany z pierwszym spacerem ?
Na drugi spacer poszliśmy z jakże pięknym Adamexem Katriną – i wszystko było fajnie do momentu gdy dotarliśmy do miejsca gdzie by zjechać w dół trzeba pokonać małą „serpentynę” , na każdym zakręcie trzeba było się zatrzymywać używać siły by unieść wózek w celu skrętu.
I to był pierwszy z momentów, w którym przekonałam się że faktycznie wózki ze skrętnymi kołami są dużo lepsze.
Potem zauważyłam, że faktycznie skrętność kół jest bardzo ważna i wpływa na komfort jazdy oraz zwrotność wózka. Bez skrętnych kół nie potrafiłabym jechać po sklepie czy w jakiś wąskich miejscach.
Tak więc dziś wiem, że skrętne koła to zaleta wózka – ba bardzo DUŻA zaleta!

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>