Nivea Micellar Shampoo – micelarny szampon do włosy

Dziś chciałabym pokazać Wam produkt na, który czaiłam się już jakiś czas. Jest to  Nivea Micellar Shampoo czyli wzmacniający szampon micelarny polecany do włosów łamliwych i wrażliwej skóry głowy.

Mam jak już pewnie wiecie włosy cienkie, ze skłonnością do łamania, które bardzo łatwo przeciążyć i efekt tłustych włosów gotowy😲Z szamponem micelarnym nigdy nie miałam styczności więc takie rozwiązanie to dla mnie zupełna nowość, więc testów byłam bardzo ciekawa. Tym bardziej myślałam sobie, że skoro micelarny płyn do twarzy jest delikatniejszy niż zwykły tonik to i może z szamponem też tak będzie?

Co to w ogóle jest szampon micelarny i jakie jest jego zadanie?

Szampon micelarny to szampon, który ma skuteczne i zarazem delikatne działanie pielęgnacyjne. Pozwala bowiem na dogłębne oczyszczenie bez podrażnień, dlatego ma dobre opinie wśród osób z delikatnymi włosami i wrażliwą skórą głowy. Zawiera on mikroskopijne kuleczki zwane micelami. Micele to cząsteczki, które jednocześnie wychwytują tłuszcz i łączą się z wodą – przyciągają zabrudzenia, zamykają je w sobie, i usuwają z włosów podczas spłukiwania. Micele nie naruszają przy tym warstwy hydrolipidowej włosów i skóry głowy, czyli ich bariery ochronnej. Szampon micelarny działa więc na tej samej zasadzie co płyn micelarny – czyli jak widać tok rozumowania miałam dobry😂

A teraz trochę o samym produkcie NIVEA😊

Wzmacniający Micelarny Szampon NIVEA® wzbogacony o lilię wodną:
  • bardzo łagodnie oczyszcza nie podrażniając skóry głowy,
  • wzmacnia włosy by były bardziej elastyczne,
  • chroni naturalne pH skóry głowy.
Micelarna technologia zastosowana w szamponie zawiera łagodnie i głęboko oczyszczające micele, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków, jednocześnie dbając o zdrowie włosów i skórę głowy.
Co ważne! Nie zawiera silikonów, parabenów i barwników!!!
Po wysuszeniu włosy są sypkie i lśniące. Nie miałam problemów z ich rozczesaniem, Efekt bardzo przyjemny dla oka, jak i dłoni :). Dodatkowo skóra mojej głowy jest niesamowicie dobrze oczyszczona, ewidentnie czuć iż nie jest obklejona jak to po szamponach z silikonem bywa.
Szampon zamknięty jest w przezroczystej buteleczce z różową nakrętką. Nakrętka szamponu jest jego dozownikiem, należy ją delikatnie przycisnąć w wyznaczonym miejscu i naszym oczom pojawia się dziurka z której wydobywa się szampon.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>