BURBERRY London for Men

W roku 2006 ten Maisondieu wykreował zapach dla brytyjskiej marki BURBERRY. LONDON to wyjątkowo charakterystyczny, oryginalny, piękny, harmonijny i szlachetny zapach. Antoine Maisondieu to wybitny perfumiarz, oprócz zapachów dla Burberry tworzył również zapachy dla Gucci, Moschino, Paula Smitha, Armaniego czy Balmaina. Maisondieu znany jest też z współpracy z  markami niszowymi Comme Des Garcons i  Etat Libre D’Orange, w którym jest obok Antoine’a Lie’a głównym perfumowym twórcą.

London for Men to zapach bez dwóch zdań męski. Lekka tytoniowa słodycz jest tu zestawiona z akordem skórzanym. Nie jest to jednak skóra zwierzęca, ciężka i fizjologiczna. Burberry serwuje nam luksusowo obite książki, które stoją w równym rzędzie na biblioteczce gabinetu. Jest zatem elegancko, ale też zmysłowo i czysto. Trzeba podkreślić zwłaszcza ten ostatni przymiotnik, ponieważ bardzo często tytoniowo-skórzane perfumy kojarzą się naturalizmem i brudną zmysłowością. Na szczęście tutaj tego nie ma. Jest za to lawenda, która to z kolei przywołuje skojarzenia z akordem fougere. Tych paprociowych konotacji jest zresztą więcej, bo w kompozycji użyto również kumaryny pochodzącej od bobu tonka. Całość się świetnie plecie i pozwala na autentyczne zachwyty nie tylko nad doznaniami zapachowymi, ale również nad konstrukcja samą w sobie. Czuć, że perfumy zostały stworzone nosem i ręką mistrza. Bardzo, ale naprawdę lubię klasyczne męskie propozycje tej marki. Czuć w nich kunszt, pomysł i klasę samą w sobie.

Nuty zapachowe:

nuty głowy : bergamotka, lawenda, liść cynamonu, pieprz

nuty serca : nuta wina Porto, mimoza, skóra

nuty bazy : drewno gwajakowe, opoponax, liść tabaki, mech dębowy

Co ciekawe perfumy jak na wybitnego autora, piękny, klasyczny i ponadczasowy zapach są stosunkowo tanie. Rzec można, że tak na prawdę pozwolić sobie na nie może każdy z nas. Ja za te perfumy zapłaciłam 134 zł w perfumerii internetowej www.iperfumy.pl  za 100 ml flakonik – dlatego też uważam, że jest to super cena jak na perfumy. Perfumy kupiłam mężowi na prezent i powiem Wam, że był zachwycony.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>